Začátek HTML stránky

Ubytovna ve Wolkerově ulici má nové využití

Objekt bývalé ubytovny v novoborské Wolkerově ulici prošel v nedávné době rekonstrukcí. Prostory budovy pak nadále bude využívat město Nový Bor pro své účely.

 

 

Zázemí tu naleznou zejména pracovníci veřejně prospěšných prací, horní patro je vyčleněno pro spisovnu Městského úřadu v Novém Boru a v přízemí je připraveno i útočiště pro lidi bez domova. Zrekonstruovaný objekt si počátkem ledna prohlédli místostarostka Stanislava Silná a zástupci Městského úřadu v Novém Boru.

 

 

„Delší dobu jsme se snažili, aby tato budova byla účelně využívána i poté, co zde byl provoz ubytovny ukončen. Jsem velmi ráda, že se úsilí vyplatilo a město má k dispozici tento objekt,“ sdělila místostarostka Stanislava Silná s tím že v budoucnu není vyloučena možnost, aby se objekt stal sídlem sociálního podniku, který by podporovalo právě město Nový Bor.

 

 

Na její slova poté navázal Petr Škop, vedoucí oddělení správy technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu v Novém Boru, který zdůraznil, že na rekonstrukci budovy se velkou měrou podíleli sami pracovníci veřejně prospěšných prací.

 

Prostory poslouží bezdomovcům i spisovně

 

Od počátku zimního období je v budově ve Wolkerově ulici vyčleněna jedna vytopená místnost se sociálním zařízením pro lidi žijící na ulici. Ta slouží jako urgentní humanitární pomoc, a to zejména při poklesu venkovních teplot pod bod mrazu.

 

 

„Útočiště pro bezdomovce je od ostatních prostor objektu odděleno a má také samostatný vchod. Lidé bez domova zde mohou přečkat noc a vykonat osobní hygienu,“ přiblížila Jiřina Kubáňová, vedoucí Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Novém Boru. Ta zároveň dodala, že novoborští bezdomovci byli o této možnosti noclehu informováni prostřednictvím terénní sociální pracovnice, která jim poskytla také tištěné letáky vztahující se k provozu a pravidlům využívání prostor útočiště. Jak dále uvedla Jiřina Kubáňová tato alternativa urgentní humanitární pomoci je efektivnější, než například vybudování mobilních přístřešků.

 

 

Další prostory budovy pak budou složit zejména pro potřeby pracovníků veřejně prospěšných prací. Ti zde mají k dispozici místnost ke stravování vybavenou kuchyňkou, sociální zařízení nebo dílnu na opravu nářadí. Do horního patra budovy by měla být rovněž přestěhována část spisové dokumentace Finačního odboru Městského úřadu v Novém Boru.

 

 

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 09.01.2015 09:08
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny