Začátek HTML stránky

Starostové z Novoborska a Českolipska se opět sejdou na pravidelném setkání

V Pihelu na půli cesty mezi Novým Borem a Českou Lípou je na začátek příštího měsíce naplánováno další z pravidelných setkání starostů města obcí okresu. Tentokrát je organizátorem město Nový Bor. Na programu společných jednání ve čtvrtek 2. dubna bude desítka bodů.

 

Mezi ty stěžejní patří například zhodnocení bezpečnostní situace na Českolipsku a Novoborsku, které provede plukovník Petr Rajt, vedoucí Územního odboru Česká Lípa Krajského ředitelství Policie České republiky v Liberci. Dalším významným tématem, které se dotýká mnoha měst i obcí, je stav komunikací, jež jsou v majetku Libereckého kraje. K této části se pak vyjádří Vladimír Mastník a Jan Čáp, zástupci Krajského úřadu Libereckého kraje. Ti mají přítomné mimo jiné seznámit s plánem  a rozsahem oprav povrchů silnic na Českolipsku a Novoborsku.

 

V průběhu setkání budou starostům předneseny také informace o možnosti odkupu akcií českolipské nemocnice, požární ochraně, záchytných stanicích, aktuálních dotačních příležitostech, novele zákona o veřejných zakázkách, rozpočtových pravidlech územních rozpočtů v souvislosti s vyplácením grantů či o zastupování měst a obcí v novém poradním orgánu Severočeské vodárenské společnosti, a.s.

 

„Společná setkání starostů organizujeme společně s Českou Lípou již několik let a jsem rád, že i po změně vedení českolipské radnice v této tradici pokračujeme. Tato jednání nám totiž umožňují navázat užší spolupráci, předávat si cenné informace a koordinovat společné postupy v celé řadě situací, které souvisejí s výkonem samosprávy i státní správy na úrovni měst a obcí,“ zhodnotil Jaromír Dvořák, starosta Nového Boru.

 

Datum poslední aktualizace: 25.03.2015 11:14
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny