Začátek HTML stránky

Ředitelé novoborských škol se sešli k pravidelné diskusi s vedením města

Koncem prvního říjnového týdne se v zasedacích prostorách novoborské radnice konalo setkání ředitelů  novoborských škol a školských zařízení. Programem společné schůzky, kterou zorganizoval Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu, byla především diskuze nad aktuální situací v oblasti vzdělávání.

 

Pravidelného jednání se účastnil také starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. Ten v úvodu setkání vyjádřil účastníkům schůzky dík za jejich práci a zároveň je informoval o uskutečněných investicích města právě do oblasti školství. Ty v období od ledna do srpna letošního roku činily více než 17 milionů korun. Podle starosty Jaromíra Dvořáka požadované investice na příští rok dosahují více než 60 milionů korun.

 

Foto: M. Růžičková

 

„V této souvislosti bude nutné hledat vhodné dotační výzvy. Prioritou ale zůstává zateplení objektu DDM Smetanka a také vybudování sportovního zázemí pro Základní školu na náměstí Míru,“ sdělil starosta města Jaromír Dvořák.

 

V následné diskusi se poté ředitelé škol a školských zařízení věnovali například tématům vztahujícím se k činnostem asistentů pedagoga na školách, přípravným třídám, nabídce volnočasových aktivit či ke kapacitě školních družin.

 

Foto: M. Růžičková

 

Ze strany Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Novém Boru pak byly ředitelům zároveň předány aktuální informace týkající se přijímacího řízení na střední školy, školního stravování nebo plánovaných dotačních řízení v oblasti rizikového chování dětí a mládeže.

 

K dalšímu společnému setkání by se ředitelé zdejších škola a školských zařízení měli opět sejít v průběhu prosince letošního roku.

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 03.10.2014 11:59
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny