Začátek HTML stránky

Novoborské děti si hrají v originálních zahradách

V zahradách plných přírodních materiálů, originálních zákoutí a fantazie si od nynějška hrají děti ve čtyřech mateřských školách v Novém Boru. V mateřinkách na Palackého náměstí a v Žižkově, Kalinově a Svojsíkově ulici byly totiž realizovány projekty zahrad v přírodním stylu. Ty se veřejnosti představily v pondělí 22. září.

 

 

Slavnostního otevření zahrad se zúčastnili zástupci vedení města Nový Bor, mateřských škol či rodiče dětí. Hlavní slovo tento den ale měly samy děti, které provedly přítomné areálem zahrady mateřinky v Žižkově ulici. Děti také zahrály návštěvníkům divadlo, a to přímo na nové venkovní scéně.

 

 

„Každá ze čtyř zahrad je originál, který má svá specifika. Spojovacím článkem, který propojuje všechny areály, jsou přírodní materiály. Ty mají v dětech podněcovat enviromentální smýšlení a vztah k přírodě. Jsou tak velmi vhodné k praktickému vzdělávání v souvislosti s  ekologickou výchovou,“ sdělila Alena Forgáčová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu Městského úřadu v Novém Boru. Ta zároveň uvedla, že v projektech bylo využito terénní členitosti i charakteristik jednotlivých lokalit, v nichž se mateřské školy nacházejí.

 

 

Podle starosty města Jaromíra Dvořáka je finální výsledek realizace celého projektu velmi zdařilý.

 

„Jsme potěšen, že se zde podařilo realizovat tak invenční záměr, který přispěje k rozvoji dětí  a k přirozenému poznávání přírody. Věřím, že se zahrady líbí nejen jim, ale i jejich rodičům,“ pronesl při slavnostním otevření zahrad Jaromír Dvořák s tím, že náklady na  projekt ve výši 6 milionů korun byly z 90 procent hrazeny dotací z Operačního programu Životní prostředí.

 

 

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 23.09.2014 12:47
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny