Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

Již několik měsíců si desítky novoborských předškoláků hrají v nových prostorách mateřské školky Kytička v Kalinově ulici. Příjemné, bezpečné a estetické prostředí, které dělá radost nejen dětem ale i dospělým, si pak tento týden přišli prohlédnout také zástupci vedení města.
Na oslavy křehké krásy v Novém Boru dorazily v pátek a v sobotu stovky lidí.
Počátkem června proběhla v prostorách novoborské radnice další z pravidelných schůzek organizačního týmu letošního ročníku Mezinárodního sklářského sympozia (IGS). Na programu společného setkání tentokrát bylo mimo jiné upřesnění harmonogramu doprovodných akcí či seznamu účastníků.
Na náměstí Míru v Novém Boru po několik následujících dní bude vlát vlajka s pěti propojenými kruhy. Ve městě se totiž až do pondělí 18. června koná 10. ročník Novoborské olympiády dětí a mládeže.
Během jara prošel cyklistický areál v Novém Boru rozsáhlým úklidem. V současnosti je připraven k využití pro řadu sportovních a volnočasových aktivit.
V prostorách novoborské radnice se v pondělí 14. května opět sešla hodnotící komise, která diskutovala o studentských návrzích nového loga města Nový Bor. Ani tentokrát však žádný vítěz vybrán nebyl.
Netěsnící hadička na WC v dětském oddělení způsobila první květnový týden vyplavení budovy Městské knihovny v Novém Boru. Z důvodu havárie pak byl provoz knihovny dočasně uzavřen. Dospělí čtenáři sem ale mohou opět zavítat ve středu 16. května.
Podrobné informace o tom, jak pracovalo, či jaké služby poskytlo novoborské Turistické informační centrum (TIC) v roce 2011 jsou obsahem výroční zprávy. Tu zájemci naleznou v elektronické podobě na oficiálních webových stránkách města Nový Bor, a to pod záložkou Turistických ruch, v sekci Turistické informační centrum. Přečíst si ji mohou také v tištěné verzi přímo v prostorách infocentra.
Turistické informační centrum v Novém Boru fungovalo do 10. května jako sběrné místo, kam mohli lidé nosit nepotřebná barevná víčka od PET lahví a přispět tím na pořízení zdravotních pomůcek pro hendikepovanou holčičku Anetku Kráčalíkovou. Celkem se pak díky obyvatelům Novoborska podařilo nasbírat 120 kilogramů plastových uzávěrů.
Počátkem října letošního roku se v Novém Boru uskuteční jedenáctý ročník Mezinárodního sklářského sympozia (IGS). Jeho  součástí bude také Den otevřených dveří, na kterém se mohou prezentovat sklářské firmy, jež se na samotné organizaci sympozia nepodílejí.
Mezinárodní sklářské sympozium (IGS) se v Novém Boru uskutečnění za necelý půlrok. Již nyní ale tento svátek sklářství a křehké krásy zaznamenává velký ohlas v zahraničí. Tato skutečnost pak vyplynula na zatím posledním setkání  organizačního týmu, které se uskutečnilo 10. května v prostorách novoborské radnice.
Z prostoru u semaforů, kde ústí Purkyňova ulice na náměstí Míru, byl v těchto dnech odstraněn ostrůvek okrasné zeleně. Nesplňoval totiž kritéria Národního památkového ústavu v Liberci.
V měsících březnu a dubnu probíhala v prostorách budovy B Městského úřadu v Novém Boru veřejná humanitární sbírka ošacení, obuvi a jiných předmětů denní potřeby, a to pro charitní šatník Domu Jonáš v České Lípě. Podle organizátorů z Odboru sociálních věcí a zdravotnictví (OSVZ) se tato akce u občanů setkala s velkým ohlasem.
Ve středu 9. května se na Lesním hřbitově v prostoru památníku obětem druhého odboje sešli zástupci města Nový Bor, Československé obce legionářské, místních základních škol a novoborské veřejnosti, aby si společně připomněli osvobození Československa od fašismu.
Havárie vody je příčinou toho, že bude až do odvolání pro veřejnost uzavřena Městská knihovna v Novém Boru.
První  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny