Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

Skleněné artefakty vytvořené účastníky XI. Mezinárodního sklářského sympozia (IGS), které se v Novém Boru uskutečnilo začátkem loňského října, si budou moci zájemci ve zdejším muzeu prohlédnout ještě několik měsíců. Výstava výsledků posledního IGS se zde totiž pro velký zájem návštěvníků prodlužuje až do 21. dubna.
Ve středu 19. prosince na základě pozvání starosty města Jaromíra Dvořáka zavítal do Nového Boru hejtman Libereckého kraje Martin Půta, a to společně s Hanou Maierovou, náměstkyní pro cestovní ruch, památkovou péči a kulturu. Zástupci kraje pak během oficiální návštěvy s vedením novoborské radnice jednali mimo jiné o sociálních problémech, dopravní obslužnosti nebo tématu správy sbírek zdejšího sklářského muzea.
Hejtman Libereckého kraje Martin Půta za doprovodu své náměstkyně Hany Maierové, pověřené vedením resortu cestovního ruchu, památkové péče a kultury, zavítají ve středu 19. prosince na oficiální návštěvu Nového Boru.
V zasedací místnosti novoborské radnice se ve středu 12. prosince konalo letošní poslední veřejné jednání Zastupitelstva města. Stěžejním bodem programu pak bylo především schválení rozpočtu města Nový Bor pro rok 2013.
V pondělí 10. prosince byly slavnostně otevřeny zrekonstruované suterénní prostory Základní umělecké školy v Novém Boru (ZUŠ). V nových učebnách mohou svůj talent rozvíjet zejména mladí hudebníci a výtvarníci.
V pořadí již 25. zasedání Zastupitelstva města Nový Bor proběhlo ve středu 21. listopadu v prostorách zdejší radnice. Na programu jednání bylo tentokrát více než padesát bodů.
Zastupitelstvo města na svém zářijovém zasedání schválilo rozdělení daňových příjmů z loterií a jiných sázkových her, které město obdrželo v období od ledna do poloviny srpna ve výši více než milion osm set tisíc korun. Na kapitolu volnočasových aktivit v rámci rozpočtu vedení města pak zastupitelé přidělili 150 tisíc korun. Ty byly následně rozděleny vybraným neziskovým organizacím formou daru.
V uplynulých dnech se na vedení radnice v Novém Boru obrátila skupina místních Romů vedená Dušanem Gorolem se záměrem dobrovolného úklidu Lesního hřbitova. Této jejich iniciativě právě v dané lokalitě ale nemohlo být z objektivních příčin vyhověno. Představitelé města pak Romům nabídli, že pokud chtějí, mohou pomoct s potřebným úklidem v jiných částech města.
Sto třicet prvňáků z novoborských základních škol se bude nyní v ulicích města a v silničním provozu pohybovat bezpečněji, a to díky reflexním vestám. Ty jim v pátek 9. listopadu přímo v jejich třídách předali starosta města Jaromír Dvořák společně s Jiřím Zemancem, velitelem Městské policie.
Odbor životního prostředí Městského úřadu v Novém Boru (OŽP) po celý rok fungoval jako sběrné místo, kde mohli lidé odevzdávat víčka od PET lahví a tím zároveň pomoci handicapovanému dítěti. Sběr plastových vršků pak zde bude ukončen 22. listopadu.
Poslední říjnový den v pravé poledne se sešla skupina novoborských pracovníků veřejně prospěšných prací před budovou místní radnice. Cílem jejich setkání tentokrát nebyl úklid centra města, ale převzetí odměn za vzorné plnění pracovních povinností během posledního půlroku.
Husté sněžení, silný vítr a teploty pod bodem mrazu doprovázely slavnostní otevření Horových sadů pro veřejnost v sobotu 27. října. I přes nepřízeň počasí si do areálu bývalého letního kina našly v průběhu odpoledne cestu desítky obyvatel města.
Ke svému 24. zasedání se sešlo Zastupitelstvo města Nový Bor ve středu 24. října. Na programu jednání tentokrát byla čtyřicítka bodů.
Volby do krajských zastupitelstev mají své vítěze. V Novém Boru lidé dali nejvíce hlasů neparlamentní straně Starostové pro Liberecký kraj. Pomyslné stříbro a bronz potom patří levici.
Prevence kriminality a bezpečnost v ulicích je jednou z hlavních priorit vedení města Nový Bor. V této souvislosti v současnosti probíhá nebo je  naplánováno několik projektů.
První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny