Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

Vladislav Husák, ředitel krajského ředitelství Policie ČR, byl ve středu 12. března hostem na novoborské radnici. Ke společné diskusi nad problematikou bezpečnosti a prevence kriminality ho pozval starosta města Jaromír Dvořák.
Několik let se táhl spor o poplatky za ukládání odpadu mezi městem Nový Bor a společností COMPAG. Krajský soud v Liberci pak v únoru rozhodl, že právo leží na straně města Nový Bor.
Opuscard s číslem 200 000 si začátkem února vyzvedla v Turistickém informačním centru v Novém Boru Irena Neradová, která dojíždí denně do České Lípy. Za propagaci veřejné dopravy ji poté na novoborské radnici poděkovali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a místostarostka města Stanislava Silná.
Ve čtvrtek 19. prosince navštívil novoborskou radnici Martin Kubát, generální ředitel Crystalex CZ. Důvodem jeho návštěvy bylo setkání se starostou města Jaromírem Dvořákem. Jeho prostřednictvím pak město Nový Bor převzalo od společnosti Crystalex CZ tradiční ochrannou známku Mezinárodního sklářského sympozia (IGS). To se bude v Novém Boru konat v roce 2015.
Zastupitelstvo města na svém listopadovém zasedání schválilo rozpočtové opatření, kterým byly do rozpočtu města přijaty mimořádné daňové příjmy z hazardu v celkové výši  270 tisíc korun. Do rozpočtu Odboru školství kultury a sportu  Městského úřadu v Novém Boru pak z této sumy byla převedena částka ve výši 120 tisíc korun na zajištění sportovních a volnočasových aktivit a také péče o památky.
Na svém letošním posledním zasedání se sešli ve středu 11. prosince v prostorách radnice zastupitelé města Nový Bor. Hlavním bodem programu jednání pak bylo především schválení rozpočtu na rok 2014.
Koncem prvního prosincového týdne se ke společné schůzce sešli ředitelé  novoborských škol a  školských zařízení. Programem setkání, které zorganizoval Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu, bylo především zhodnocení aktuální situace v oblasti vzdělávání v Novém Boru a jeho financování.
Ve středu 20. listopadu se na novoborské radnici ke svému 36. zasedání sešli zastupitelé města. Ti měli na programu jednání více než 40 bodů.
V pondělí 18. listopadu se na novoborské radnici uskutečnilo oficiální vyhlášení výsledků ve sběru komunálního odpadu do pytlů s čárovými kódy. Nejpilnější sběrači si pak za svou aktivitu odnesli odměny, které jim předal starosta města Jaromír Dvořák a Petr Škop, vedoucí oddělení správy technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu v Novém Boru.
Několik měsíců trvala realizace rekonstrukce tří památníků válečným obětem v Arnultovicích, na Lesním hřbitově a v Janově. V pátek 1. listopadu se pak za účasti zástupců města Nový Bor konal u těchto pomníků symbolický pietní akt.
Oblast školství představuje pro město Nový Bor jednu ze stěžejních priorit. V této souvislosti jsou tak věnovány nemalé finanční prostředky do oprav budov, v nichž je realizováno primární a preprimární vzdělávání novoborských dětí.
Zastupitelé města Nový Bor na svém 35. zasedání ve středu 23. října odsouhlasili zavedení přímých audiovizuálních přenosů jejich veřejných jednání a hlasování. Smyslem tohoto rozhodnutí je pak úsilí o maximální transparentnost politické situace v Novém Boru.
Hudbou, slovem i pohybem oslavila zdejší školská zařízení 250. výročí novoborského školství. V Městském divadle se ve čtvrtek 10. října na slavnostním večeru sešli zástupci vedení města, ředitelé škol, pedagogové, obyvatelé města, rodiče a hlavně děti, které právě tu svou školu samy prezentovaly na jevišti.
Plánování společných oslav 250. výročí školství v Novém Boru bylo hlavním tématem setkání zástupců města Nový Bor a ředitelů zdejších vzdělávacích institucí.
V loňském roce na podzim město Nový Bor hostilo Mezinárodní sklářské sympozium (IGS) a renomované sklářské legendy z celého světa. Letos se pak do města sjeli mladí nadějní výtvarníci, kteří své renomé teprve budují. Koná se zde totiž Sympozium uměleckoprůmyslových škol pořádané  Libereckým krajem.
První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny