Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

Více než dva roky provozuje v Novém Boru ubytovnu pro sociálně slabé církevní organizace Farní charita Česká Lípa. Tato nezisková organizace má objekt ubytovny v Severní ulici v pronájmu od města Nový Bor a nabízí zde, kromě sociálního bydlení, i další doplňkové služby lidem ohroženým sociálním vyloučením.
Čilý stavební ruch již několik týdnů probíhá v prostoru parčíku na novoborském náměstí Míru. Jeho revitalizace je plánovanou další etapou rekonstrukce historického centra města. Kontrola zástupců vedení města a městského úřadu v polovině srpna pak ukázala, že stavební práce pobíhají podle plánu.
Vsypová loučka, která slouží k ukládání zpopelněných lidských ostatků, na Lesním hřbitově v Novém Boru v těchto dnech prochází rozsáhlejší údržbou, jež zahrnuje i terénní úpravy této lokality.
V pátek 13. června měli žáci druhých ročníků novoborských základních škol zpestřenou výuku. Do jejich tříd totiž zavítal starosta města Jaromír Dvořák,  velitel Městské policie Jiří Zemanec a českolipská policejní mluvčí Ivana Baláková.
Prezident České republiky Miloš Zeman v rámci své několikadenní návštěvy Libereckého kraje zavítal v doprovodu hejtmana Libereckého kraje Martina Půty v úterý 10. června také do Nového Boru. Součástí jeho programu pak byla prohlídka společnosti Crystalex CZ, setkání s pozvanými hosty v obřadní síni novoborské radnice a veřejná diskuze s občany na náměstí Míru.
Revitalizace sídliště Rumburských hrdinů, snížení energetické náročnosti hasičské zbrojnice, úpravy a budování chodníků či rekonstrukce otopné soustavy v mateřské škole, to je jen stručný výčet řady investičních akcí, které v Novém Boru budou realizovány díky úspěšnému získávání dotací v současném volebním období.
Nevlídné počasí, nízké teploty a nepříjemný vítr doprovázely v Novém Boru otevření nové naučné stezky nazvané Po stopách sklářského řemesla. I přes tuto nepřízeň se na trasu po městě v pátek 16. května vydalo několik desítek lidí.
Město Nový Bor se stane součástí projektu Hvězdicové jízdy, jehož organizátorem je německá společnost ENO a zemský okres Görlitz. Jedná se o cyklistickou akci, jejímž principem je hvězdicovité sjíždění se na jedno vybrané cílové místo. Tím tentokrát bude park Weinau v saské Žitavě.
Film Hořící keř, který byl na plátně poprvé představen ve dvou vyprodaných projekcích karlovarského festivalu, je po omezenou dobu uvolněn pro kina. Příběh Jana Palacha a jeho blízkých, který natočila Agnieszka Hollandová, uvede Městské kino v Novém Boru v pondělí 12. května pouze v 17,30 hodin.
Časté dopravní nehody a ohrožení řidičů i chodců na křižovatce silnice I/9 mezi Novým Borem a Skalicí vedly ke společnému setkání novoborského starosty Jaromíra Dvořáka, starosty Skalice u České Lípy Jiřího Löffelmanna, člena rady Libereckého kraje pro resort dopravy Vladimíra Mastníka, a zástupců Ředitelství silnic a dálnic ČR, odboru dopravy Krajského úřadu Libereckého kraje, Odboru dopravy Městského úřadu Nový Bor, Policie České republiky a Krajské správy silnic Libereckého kraje.
Zastupitelstvo Libereckého kraje rozhodlo, že poskytne dvě stě tisíc korun na projekt Lužickohorské magistrály. Cílem je podpora lyžařského běžeckého sportu na tratích v délce 100 km v regionu Novoborska.
V úterý zněla v novoborském Městském divadle slova díků. Proběhlo zde totiž udílení Cen Ď, které jsou určeny mecenášům, dobrodincům či lidem, kteří se zasloužili o rozvoj občanské společnosti. Za účasti zástupců vedení města, Krajského úřadu Libereckého kraje, organizátorů a partnerů akce i novoborské veřejnosti tu byla předána městská i krajská ocenění. Slavnostní večer moderoval hlavní původce myšlenky Ceny Ď Richard Langer.
Časté dopravní nehody a ohrožení řidičů i chodců na křižovatce silnice I/9 mezi Novým Borem a Skalicí vedly ke společnému setkání novoborského starosty Jaromíra Dvořáka, starosty Skalice u České Lípy Jiřího Löffelmanna a Josefa Jeníčka, zástupce Ředitelství silnic a dálnic. Jejich společná schůzka měla za cíl iniciovat řešení současné závažné situace na tomto úseku komunikace.
Nový bezpečnostní kamerový bod, asistenti prevence kriminality, pomník hrdinům Rumburské vzpoury či zateplení budovy hasičské zbrojnice. To jsou projekty, jejichž financování bude z velké části hrazeno dotacemi, které se podařilo v posledním období získat městu Nový Bor.
Na přelomu loňského a letošního roku město Nový Bor vyhlásilo soutěž pro žáky zdejších základních škol, kteří měli výtvarně či literárně vyjádřit, jak vidí Nový Bor a co se jim ve městě líbí či naopak co by rádi změnili.
První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny