Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

Ve čtvrtek odpoledne zněla v novoborském Městském divadle slova díků. Proběhlo zde totiž udílení Cen Ď, které jsou určeny mecenášům, dobrodincům či lidem, kteří se zasloužili o rozvoj občanské společnosti.
Výsadbou nové zeleně, úklidem dětských hřišť a skateparku nebo likvidací černé skládky pokračovala jarní očista města v uplynulých dnech. Přetrvávajícím problémem pak zůstává nepořádek kolem kontejnerů v různých částech města.
Cena Ď je celorepublikový projekt s více než desetiletou tradicí, jehož smyslem je upozornit na mecenáše, dobrodince a lidi, kteří mají zásluhy o rozvoj občanské společnosti. Poprvé se Nový Bor do tohoto projektu zapojil prostřednictvím Odboru  školství, kultury a sportu Městského úřadu v roce 2011. Letos se pak město Nový Bor stalo generálním partnerem akce, a to v rámci Libereckého kraje.
Čtvrteční slunečné dopoledne patřil Městský park žákům pátých tříd Základních a Praktické školy v Novém Boru. Město, DDM Smetanka, Sklářské muzeum, Turistické informační centrum, Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola a Kultura s.r.o. zde společně, v rámci oslav Dne Země, pořádaly soutěžní akci. Jejím tématem letos byly živly.
Téměř devadesát bodů mělo na programu 18. zasedání Zastupitelstva města Nový Bor, které se konalo ve středu 18. dubna. Podstatná část jednání se pak týkala především poskytnutí grantů a dotací na kulturní či sportovní činnost.
Horovy sady, dříve oblíbené místo trávení volného času obyvatel města, chce radnice rekonstruovat. Revitalizace této lokality, ale bude časově a pravděpodobně i finančně nákladnější, než se původně předpokládalo.
K rychle rozjetému vlaku se dají přirovnat pořadatelské přípravy Mezinárodního sklářského sympozia (IGS) 2012 v Novém Boru. To potvrdila i zatím poslední schůzka organizačního týmu, která se uskutečnila 12. dubna v prostorách novoborské radnice.
Šestadvacet studentů středních, vyšších odborných nebo vysokých škol se přihlásilo do výtvarného klání o vytvoření oficiálního loga města Nový Bor, které bylo vyhlášeno loni na podzim. Do nejužšího finále se nyní dostali čtyři účastníci soutěže.
Šestadvacet studentů středních, vyšších odborných nebo vysokých škol se přihlásilo do výtvarného klání o vytvoření oficiálního loga města Nový Bor, které bylo vyhlášeno loni na podzim.
Ve středu 28. března se na radnici v Novém Boru sešlo pět učitelek zdejších základních, praktické a mateřské školy. Kantorky sem byly pozvány, aby si u příležitosti Dne učitelů od místostarostky města Stanislavy Silné a Aleny Forgáčová, vedoucí Odboru školství, kultury a sportu, převzaly ocenění za svou bezesporu náročnou a záslužnou práci.
Město Nový Bor v tomto roce vyčlenilo ve svém rozpočtu částku ve výši sedmdesáti tisíc korun, která bude rozdělena v rámci grantového programu na ochranu a tvorbu životního prostředí.
Odbor školství, kultury a sportu jako správce grantových prostředků přijal a zpracoval v letošním roce celkem 51 žádostí podaných v rámci vypsaných výzev v oblasti kultury, sportu, vzdělávání a volnočasových aktivit dětí a mládeže.
Na svém sedmnáctém zasedání se sešli zastupitelé města ve středu 21.března. Mimo jiné projednávali záměr rekonstrukce sportovního areálu v Kalinově ulici nebo změnu pravidel pro udělování čestného občanství města Nový Bor.
Pětice strážníků Městské policie v Novém Boru obdržela počátkem týdne z rukou starosty města Jaromíra Dvořáka certifikáty ministerstva vnitra, které je opravňují vykonávat funkci mentorů asistentům prevence kriminality.
V těchto dnech finišuje jarní úklid hřiště na petanque v Kalinově ulici. Novoborská veřejnost a zejména dříve narození zde budou moci zápolit  v oblíbené francouzské hře již od čtvrtka 22. března.
První  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny