Začátek HTML stránky

Tiskové zprávy

V prostorách novoborské radnice se počátkem března opět sešli zástupci města Nový Bor, stavbařů a firem, které se podílejí na kompletní rekonstrukci ulice B. Egermanna. Společnou schůzku svolalo vedení města, jež usiluje o to, aby stavební práce probíhaly efektivně.
O přínosu spolupráce s Agenturou pro sociální začleňovaní jednají představitelé Nového Boru. Právě obec nebo území je pro vládní agenturu vždy klíčovým partnerem. Vítá ovšem i zapojení projektů dalších subjektů, k nimž se vztahují jednotlivé výzvy u operačních programů: Operační program Zaměstnanost, Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání a Integrovaný regionální operační program.   
V Pihelu na půli cesty mezi Novým Borem a Českou Lípou je na začátek příštího měsíce naplánováno další z pravidelných setkání starostů města obcí okresu. Tentokrát je organizátorem město Nový Bor. Na programu společných jednání ve čtvrtek 2. dubna bude desítka bodů.
Hned několikrát byl během březnové oficiální návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Libereckém kraji v centru pozornosti Nový Bor. Prezident republiky a jeho hostitel hejtman Martin Půta si totiž vzájemně vyměnili dárky, které byly vytvořeny právě ve městě skla.
Revitalizace historického jádra města je jednou z priorit novoborské radnice již několik let. Během nich pak byla zrekonstruována například Kalinova ulice a novou podobu dostal i parčík na náměstí Míru. V letošním roce se má dočkat úpravy také lokalita před Lužickými domky. Dosud uskutečněné projekty pak zaujaly i porotce v soutěži s názvem Cena za nejlepší přípravu a realizaci Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón za rok 2014 v Libereckém kraji, kterou vyhlásil Národní památkový ústav. Nový Bor se v tomto klání umístil na třetím místě.
Objekt bývalé ubytovny v novoborské Wolkerově ulici prošel v nedávné době rekonstrukcí. Prostory budovy pak nadále bude využívat město Nový Bor pro své účely.
Opěrné zdi, schodiště, odpočinková místa a upravený prostor pro pěší i motorová vozidla zahrnuje plánovaná rekonstrukce lokality před Lužickými domky v centru Nového Boru.
Ustavující zasedání Zastupitelstva města Nový Bor, které se konalo ve středu 19. listopadu v prostorách novoborské radnice, potvrdilo ve funkcích stávajícího starostu i místostarostku. Město tak v dalším volebním období povede úspěšný tandem Jaromír Dvořák (Starostové pro Liberecký kraj) a Stanislava Silná (SNK Evropští demokraté -Nový Nový Bor).
Desítky lidí všech generací se sešly ve středu 19. listopadu v 16 hodin v prostoru náměstí Míru v Novém Boru. Důvody, proč v pošmourném podzimním počasí vyrazili v hojném počtu obyvatelé města právě sem, byly hned tři. Slavnostně se zde totiž otevírala rekonstruovaná část náměstí, odhalovala unikátní lavička Václava Havla a připomínalo 25. výročí Sametové revoluce.
Hned nadvakrát si mohli letos občané Nového Boru připomenout 96. výročí vzniku samostatného Československa. Poprvé to bylo 25. října koncertem vážné hudby v místním divadle, druhou příležitost pak měli lidé v pondělí 3. listopadu. Právě tento den se totiž konal průvod centrem města do Horových sadů, kde se uskutečnil slavnostní akt završený vypuštěním symbolického lampionu míru.
Na konci prvního říjnového týdne zavítali do druhých ročníků novoborských základních škol zástupci města, městské policie a Policie ČR. Návštěva ve třídách se uskutečnila v rámci preventivního programu Ajax, který se v Novém Boru realizuje již několik let.
Koncem prvního říjnového týdne se v zasedacích prostorách novoborské radnice konalo setkání ředitelů  novoborských škol a školských zařízení. Programem společné schůzky, kterou zorganizoval Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu, byla především diskuze nad aktuální situací v oblasti vzdělávání.
V zahradách plných přírodních materiálů, originálních zákoutí a fantazie si od nynějška hrají děti ve čtyřech mateřských školách v Novém Boru. V mateřinkách na Palackého náměstí a v Žižkově, Kalinově a Svojsíkově ulici byly totiž realizovány projekty zahrad v přírodním stylu. Ty se veřejnosti představily v pondělí 22. září.
Zasedací místnost novoborské radnice se ve čtvrtek 18. září stala místem, kde ke kulatému stolu zasedli zástupci vedení města, poskytovatelé sociálních služeb a také jejich klienti. Cílem společného setkání pak byla diskuse a výměna informací související s tématikou péče o lidi s postižením na Novoborsku.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny