Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Padesátiletému výročí kombinátu – sídla nynější společnosti Crystalex, fenoménu českého sklářství a města Nový Bor, je věnovaná nová výstava v novoborském Sklářském muzeu. Její návštěvníci si mohou od soboty 17. června prohlédnout současnou produkci, díla výtvarníků, kteří svou návrhářskou činností zanechali v Crystalexu nesmazatelnou stopu, a připomenou si minulé ročníky Mezinárodního sklářského sympozia IGS. Výstava ale nezapomíná ani na samotnou výstavbu, která v rychlosti a nákladnosti trhala dobové rekordy ve středoevropském měřítku, a rovněž přiblíží, jak moc velký vliv měl Crystalex na život ve městě. Seznámit se s padesátiletou historii Crystalexu mohou návštěvníci v první den výstavy zdarma, kdy bude v rámci sobotních městských Sklářských slavností volný vstup do muzea.

Sociální služby města Nový Bor, p. o. nabízí pomocnou ruku seniorům a zdravotně postiženým z Nového Boru, Janova, Pihelu, Bukovan a Chomoutů. Využít mohou například sedm dní v týdnu, a to včetně svátků, pečovatelskou službu. Důležitý sociální kontakt a řadu aktivit najdou v Denním stacionáři Meduňka.

 

Město Nový Bor a Kultura Nový Bor, s.r.o. zvou na třináctý ročník tradičních Sklářských slavností, které se budou konat v sobotu 17. června. Letos se mimořádně přesunou do prostoru u Městského divadla v Novém Boru. Před divadlem na podiu bude hlavní hudební scéna, za divadlem pak v příjemné atmosféře parku vyroste dětská scéna spolu s atrakcemi.

 

Zásluhou obyvatel Nového Boru, kteří myslí na životní prostředí a třídí komunální odpad, uspělo město v celokrajské soutěži Zlatá popelnice. V ní obsadilo stříbrnou příčku ve své kategorii měst nad 3 500 obyvatel. Ještě úspěšnější byl Nový Bor ve sběru drobného elektra, za který získal zlato mezi městy nad 10 000 obyvatel. S oceněním je spojená i finanční odměna, která za obě umístění dosáhla na celkem 35 tisíc korun.

 

V rámci celostátní změny jízdních řádů k 11. červnu dojde k úpravám na lince 472 Cvikov - Lindava - Nový Bor. Odpolední spoj č. 16 (v pracovní dny) pojede v celé trase o 5 minut později, tj. v 16:15 hod. ze Cvikova. Oproti tomu večerní spoj č. 22 (v pracovní dny) vyjede ze Cvikova o 30 minut dříve, tj. již v 18:40 hod. Jízdní řády ostatních linek na Novoborsku, objednávaných Libereckým krajem, zůstávají stejné.

Když před rokem VOŠS a SŠ Nový Bor za podpory Města Nový Bor vyhlašovala soutěž pro mladé autory k výročím našeho rodáka Josefa Jaroslava Kaliny (narodil se 9. listopadu 1816, zemřel 22. června 1847), nečekali jsme takovou odezvu. Svoje básně poslalo 81 studentů z celé republiky.

 

Sestava kontejnerových buněk za zhruba 1,3 miliony korun nahradí technicky nevyhovující objekty v novoborském sběrném dvoře. Mobilní buňky poslouží jako nové sklady, což navýší kapacitu pro vybíraný odpad. Zázemí v nich najdou i zaměstnanci. Město Nový Bor je pořídí s pomocí dotačního titulu z Operačního programu Životní prostředí.

 

 

Hudba, zpěv, poezie a také komentované prohlídky čekají na návštěvníky novoborských kostelů Nanebevzetí Panny Marie a sv. Ducha v pátek 9. června, kdy po celé republice proběhne již po deváté Noc kostelů.

 

Město Nový Bor a Kultura Nový Bor, s.r.o. zvou na tradiční městské slavnosti, které se budou konat v sobotu 17. června. Letos se mimořádně přesunou do prostoru u Městského divadla v Novém Boru. Od 10 hodin ráno se otevře sklářských trh s výrobky především místních firem. Návštěvníci si budou moci prohlédnout sklářské učiliště, kde budou probíhat ukázky sklářských technik a prodej skla. Na podiu u divadla zahrají především známé české kapely.
Základní umělecká škola zve nové zájemce o studium v pondělí 5. června 2017 v době od 15:00 do 17:00 hodin na talentové zkoušky do hudebního a výtvarného oboru. ZUŠ přijímá do přípravného studia děti od 5 do 7 let, do základního studia pak děti od 7 let.

Severočeská vodárenská společnost, a.s., by měla v polovině června začít s rekonstrukcí vodovodu a kanalizace v Novém Boru. Stavba za necelých 12 milionů korun zahrnuje rekonstrukci tří částí stávající kanalizace a dvou částí vodovodu v ulicích Boženy Němcové, Česká a Sloupská.

 

 

Město kompletně zrekonstruuje část Sklářské ulice. Za zhruba 1,9 milionu korun bez DPH mimo jiné vybuduje kanalizaci, která svede splaškové vody z okolních nemovitostí, opraví komunikaci a instaluje nové obrubníky.

 

Český hydrometeorologický ústav vydal v úterý 30. 5. pro celý Liberecký kraj výstrahu před velmi silnými bouřkami, které může doprovázet krupobití, nárazový vítr a přívalové srážky s úhrny 30 až 40 mm.
ZUŠ Nový Bor zve na celostátní happening základních uměleckých škol - Zahradní slavnost.
Třídenní maraton pohádek si užívaly děti v Městském divadle během uplynulého víkendu. Do Nového Boru se totiž sjely amatérské divadelní soubory hrající pro děti, aby tu mezi soutěžily nejen o přízeň malých diváků ale i poroty v oblastní postupové přehlídce Dospělí dětem. Na jejím jubilejním 35. ročníku se představily soubory z Kladna, Sokolova, Děčína, Nymburka, České Lípy a Nového Boru.
První  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny