Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

V závěru minulého týdne se na novoborské radnici uskutečnilo oficiální vyhlášení výsledků ve sběru a třídění komunálního odpadu do pytlů s čárovými kódy. Nejpilnější sběrači pak byli za svou aktivitu oceněni místostarostkou města Stanislavou Silnou a Petrem Škopem, vedoucím oddělení technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu.

V pondělí 31. října proběhlo mimořádné zasedání Rady města Nový Bor. Důvodem bylo projednání bezpečnostní situace ve městě a hledání řešení, jak ji co nejrychleji zlepšit.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V prosincovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

Do Městského divadla v Novém Boru mohou lidé zajít obvykle na činohru nebo hudební představení. Od listopadu do prosince si tu ale přijdou na své i příznivci výtvarného umění.

Lidé upoutaní na vozík mají od nynějška možnost pohodlnějšího cestování. Agentura Sluníčko, která poskytuje komplexní sociální služby v Novém Boru a okolí, totiž představila speciálně upravené auto.

Netradiční expozice bude k vidění od listopadu v novoborském Turistickém informačním centru. Návštěvníci si tu totiž budou moct prohlédnout více než osmdesát dřevěných hodin kukaček.

Nové doklady totožnosti začnou platit od 1. ledna roku 2012 a budou vypadat podle nařízení Evropské unie jako platební karty. Z tohoto důvodu je pak potřeba upravit současný hardware a software, který slouží k vydávání biometrických pasů. Kvůli této změně se na Městském úřadu v Novém Boru chystá technologická odstávka pracoviště cestovních dokladů a občanských průkazů.

Ve středu 19. října se konalo letos již dvanácté zasedání Zastupitelstva města. Na jeho programu bylo tentokrát téměř čtyřicet bodů.

 

Město Nový Bor si i letos připomnělo Mezinárodní den stromů, který připadá na 20. října. Právě tento den proběhla slavnostní výsadba nové dřeviny v prostoru před budovou novoborského divadla.

 

Letošní slunečný podzim láká na výlety a procházky. Pohled na okolní panoramata pak turistům v Novém Boru popisují tři nové informační tabule. Město si lze od nynějška také příjemně projít a prohlédnout i za nepříznivého počasí, a to virtuálně.

Ve čtvrtek 13. října v Navrátilově sále byla veřejnosti představena Kronika Českého červeného kříže. Jejím autorem je novoborský občan a dlouholetý člen této zdravotnické organizace Josef Špachman.

Podzim s sebou nese nejen pokles teplot, ranní mlhy nebo brzké stmívání, ale také padající listí. Právě na jeho odklízení se v tomto ročním období zaměřují pracovníci Veřejně prospěšných prací.

V novoborském Městském divadle se v sobotu 15. října konal letošní závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. O skvělé finále jubilejního desátého ročníku se postaral komorní orchestr VENTI DIVERSI ensemble, který přednesl výběr z Braniborských koncertů J. S. Bacha.

Šachisté z Nového Boru již několik let září v české extralize. Před několika týdny pak potvrdili, že se neztratí ani mezi špičkovými kluby v rámci celého kontinentu. Z Evropského klubového šampionátu, který se konal na přelomu září a října ve slovinském lázeňském městě Rogaška Slatina, si totiž novoborský G – Team přivezl bronzové medaile.

Příznivci skateboardingu a in-line bruslaři museli v několika posledních dnech své sportovní aktivity omezit. Skatepark v prostoru novoborského autobusového nádraží byl totiž z důvodu nutných oprav uzavřen. Nyní už je ale opět volně přístupný.

První  «  125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny