Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Caparti z mateřských škol v Novém Boru se učí chránit přírodu, a to ve spolupráci s Odborem životního prostředí Městského úřadu.

O uplynulém víkendu se sešli zástupci škol, studenti sklářské školy i výtvarní nadšenci z řad veřejnosti, aby si připravili masky na novoborský masopust.

Matkám s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé životní a sociální situaci, mohli  lidé pomoci prostřednictvím novoborského DDM Smetanka. Právě tady totiž minulý týden probíhala potravinová sbírka pro Domov sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou.

Předpovědi meteorologů varující před velmi silným větrem se naplnily i v Novém Boru. Vichřice, která se prohnala městem a okolím v noci na pátek, pak zaměstnala hlavně hasiče.

Začátkem týdne zahájila v České republice tradiční Tříkrálová sbírka. Kašpar, Melichar a Baltazar zavítali i do Nového Boru.

V prostorách budovy turistického informačního centra ve čtvrtek 5. ledna zahájí výstavu dětských výtvarných prací. Ta je součástí celoroční soutěže, kterou pro základní školy pořádá Odbor životního prostředí Městského úřadu v Novém Boru. Dílka školáků s tématikou života v našich lesích si pak návštěvníci budou moci prohlédnout do pátku 27. ledna.

Rada města Nový Bor začátkem loňského prosince schválila novelu směrnice o veřejných zakázkách a postupu při nákupu dodávek, služeb a stavebních prací. Ta vstoupila v platnost 1. ledna 2012.

Poskytování informací o místních zajímavostech nebo nabídka suvenýrů bývají obvyklou činností většiny turistických informačních center. Do toho novoborského ale mohou pro radu zamířit i nespokojení spotřebitelé. Zdejší infocentrum totiž pokračuje ve spolupráci s Občanským sdružením spotřebitelů TEST, kterou navázalo před rokem.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V lednovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

V Liberci se ve středu 28. prosince konal Vánoční turnaj velitele posádky 2011 v malé kopané, který zorganizovali příslušníci tamní 31. brigády radiační, chemické a biologické ochrany.

Stovky lidí z Nového Boru a okolí vítaly příchod roku 2012 v centru města. Sem je přilákala tradiční akce Hasičský Silvestr.

V těchto dnech zahajuje v celé České republice tradiční Tříkrálová sbírka. Kašpar, Melichar a Baltazar zavítají i do Nového Boru.

Divadelní představení Herci jsou unaveni, které se mělo uskutečnit 4. ledna v Městském divadle v Novém Boru je přesunuto na 5. února od 19 hodin.

Shodit povánoční kila a protáhnout si kostru mají začátkem tohoto roku lidé z Novoborska možnost na běžkařských tratích na Polevsku.

Příjemné prožití vánočních svátků, hodně zdraví, spokojenosti a úspěchů v práci i v osobním životě Vám do nového roku přeje město Nový Bor.
První  «  124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny