Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Pět set návštěvníků přilákala na veřejné kluziště v Novém Boru sobotní diskotéka na ledě. Zabruslit si za doprovodu hudby pak využily všechny věkové kategorie.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V únorovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

Z koupaliště na kluziště, tak zní označení společné akce, kterou na zimní období připravilo letos poprvé město Nový Bor společně s TJ Jiskra. V pondělí 30. ledna se pak pro širokou veřejnost otevřela bruslařská plocha v areálu novoborského koupaliště.

Třetí lednový týden se na všech novoborských základních školách konaly zápisy dětí do prvních ročníků. V září pak do lavic zasedne více než sto třicet prvňáčků.

Ministerstvo vnitra České republiky v těchto dnech zveřejnilo aktuální statistiky počtu obyvatel žijících v jednotlivých obcích na území celého státu. Z údajů pak vyplývá, že k 1. lednu 2012 žilo v Novém Boru více než dvanáct tisíc lidí.

Caparti z mateřských škol v Novém Boru se učí chránit přírodu, a to ve spolupráci s Odborem životního prostředí Městského úřadu.

O uplynulém víkendu se sešli zástupci škol, studenti sklářské školy i výtvarní nadšenci z řad veřejnosti, aby si připravili masky na novoborský masopust.

Matkám s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé životní a sociální situaci, mohli  lidé pomoci prostřednictvím novoborského DDM Smetanka. Právě tady totiž minulý týden probíhala potravinová sbírka pro Domov sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou.

Předpovědi meteorologů varující před velmi silným větrem se naplnily i v Novém Boru. Vichřice, která se prohnala městem a okolím v noci na pátek, pak zaměstnala hlavně hasiče.

Začátkem týdne zahájila v České republice tradiční Tříkrálová sbírka. Kašpar, Melichar a Baltazar zavítali i do Nového Boru.

V prostorách budovy turistického informačního centra ve čtvrtek 5. ledna zahájí výstavu dětských výtvarných prací. Ta je součástí celoroční soutěže, kterou pro základní školy pořádá Odbor životního prostředí Městského úřadu v Novém Boru. Dílka školáků s tématikou života v našich lesích si pak návštěvníci budou moci prohlédnout do pátku 27. ledna.

Rada města Nový Bor začátkem loňského prosince schválila novelu směrnice o veřejných zakázkách a postupu při nákupu dodávek, služeb a stavebních prací. Ta vstoupila v platnost 1. ledna 2012.

Poskytování informací o místních zajímavostech nebo nabídka suvenýrů bývají obvyklou činností většiny turistických informačních center. Do toho novoborského ale mohou pro radu zamířit i nespokojení spotřebitelé. Zdejší infocentrum totiž pokračuje ve spolupráci s Občanským sdružením spotřebitelů TEST, kterou navázalo před rokem.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V lednovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

První  «  122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny