Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

V těchto dnech byly na Městském úřadu zahájeny přípravy oslav Dne Země, které se v Novém Boru uskuteční 19. dubna. V této souvislosti pak v budově radnice probíhá sbírka barevných víček od plastových lahví.
Prostor bývalého vojenského letiště Ralsko se v roce 2007 stal majetkem Libereckého kraje. Ten nyní hledá možnosti, jak toto území nejlépe využít. Své návrhy řešení pak může předkládat i široká veřejnost.
Více než sto tisíc kontaktů na firmy a instituce z celé České republiky obsahuje Inform Obchodní adresář. Ten je v současnosti k dostání v novoborském Turistickém informačním centru.
V následujících dnech se na obvyklá prodejní místa dostane aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V březnovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.
Městský úřad již nebude vydávat rybářské lístky všem žadatelům žijícím na území obce s rozšířenou působností Nový Bor, ale jen těm, kteří mají trvalé bydliště v obcích, kde je k vydání rybářského lístku Městský úřad Nový Bor příslušný.
Oteplení a déšť byly příčinou zvednutí hladiny Dobranovského potoka v noci z pátku na sobotu. V místní části Bukovany pak došlo i k vylití toku z břehů.
Lidé z Novoborska, kteří využívají k cestování autobus, musejí počítat s úpravami odjezdů, příjezdů i změnou tras či zastávek. Na neděli 4. března totiž připadá první letošní celostátní změna jízdních řádů.

V rozmezí od konce února do poloviny května bude na celém území státu probíhat výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice. Tento výzkum organizuje Český statistický úřad (ČSÚ) a jeho smyslem je získat údaje o sociální a ekonomické situaci ve třiceti evropských zemích.

Začátkem loňského roku byl v Novém Boru zprovozněn systém předávání důležitých a praktických sdělení občanům formou krátkých textových zpráv SMS-Operátor. Tento způsob toku informací je pak pro zaregistrované zájemce k dispozici i v tomto roce zdarma.

Netradiční zpestření výuky měli děti ze ZŠ na náměstí Míru na počátku týdne. Na jejich školu totiž zavítal indický šachista světové úrovně Krishnan Sasikiran.

Týden od 11. do 18. únorem patřil v Novém Boru šachistům. Již potřetí se zde totiž konal mezinárodní šachový turnaj G-Team Open Nový Bor, který patří do prestižní série šachových turnajů Czech Tour.

Město Nový Bor pro dříve narozené připravilo v KD Bohemia Ples seniorů. Ten v úvodu zahájila místostarostka města Stanislava Silná.

 

Zápis dítěte v cestovním dokladu jeho rodiče, který byl proveden přede dnem 1. července 2011, pozbývá platnosti dnem 26. června 2012 a že od tohoto data musí mít každé dítě pro překročení hranic vlastní cestovní doklad?

Liberecký kraj od 1. ledna zavedl jízdné pro seniory ve věku nad sedmdesát let zdarma. Podmínkou pak je pořízení elektronického kupónu nazvaného Senior Pas. Jeho cena na jeden kalendářní rok je sto korun.
 

V prostorách Městského divadla v Novém Boru se ve středu 8. února od 17 hodin koná Opožděná vernisáž výstavy nazvané J.VOBRÁZKY a jiné.

První  «  122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny