Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Neděle 11. prosince je termínem celostátní změny jízdních řádů veřejné železniční a linkové autobusové dopravy. Na některých autobusových linkách vedoucích přes Nový Bor  tak dochází k úpravám.

V sobotu 26. listopadu byla v městském kině v Novém Boru zahájena výstava fotografií Petra Našice z natáčení filmu Zavet (Slib) Emira Kusturici. Velkoformátové fotografie jsou umístěné na budově kina a je možné je zhlédnout do konce roku. Výstavu zahájil druhý režisér filmu Zavet Boban Dedejič, blízký spolupracovník Emira Kusturici.

Stovky lidí si v pátek 25. listopadu nenechaly ujít slavnostní zahájení adventu a rozsvěcení vánoční výzdoby na náměstí Míru v Novém Boru. Doprovodný program pak patřil hlavně dětem.

O něco bezpečněji se mohou nyní cítit lidé pokročilého věku v Novém Boru. V rámci prevence kriminality totiž šedesátka seniorů obdržela osobní alarmy.

Nezapomenutelnou atmosféru, vůni svařáku, sladkou štolu, množství regionálních produktů i Ježíška nabízejí vánoční trhy v sousedním Sasku.

Pravou vánoční atmosféru lze během adventních víkendů načerpat v nedalekém Sloupu v Čechách. Občanské sdružení Sloup tu totiž ji potřetí pořádá výstavu papírových betlémů.

V polovině listopadu se v prostorách novoborské restaurace Ajeto konalo setkání dvacítky ředitelů školských zařízení spadajících pod Obec s rozšířenou působností (ORP) Nový Bor. Programem společné schůzky, kterou zorganizoval Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu, byla především diskuze nad problémy, se kterými se současné školství potýká.

Nedávný útok na dvojici mladých lidí v novoborském parku, který spáchali jejich vrstevníci či přepadení mladíka skupinou přibližně stejně starých výrostků v Arnultovicích, jsou události, jež vyvolaly mezi obyvateli města bouřlivou diskuzi. Novoborská radnice tak rozhodla, že se Městská policie ve spolupráci s Policií ČR ve své činnosti více zaměří právě na děti a mládež.

Hlavní turistická sezóna již sice skončila, v novoborskému informačním centru ale rozhodně nezahálejí. V současnosti zde návštěvníkům i obyvatelům města nabízejí dvě výstavy, fotografickou soutěž a novinky v sortimentu upomínkových předmětů.

V pátek 11. listopadu proběhl v prostoru Lesního hřbitova pietní akt, kterým byla uctěna památka válečných veteránů. Za účasti vedení města, příslušníků Československé obce legionářské, Military klubu Liberec a zástupců veřejnosti byly položeny květiny u památníků padlých v první i druhé světové válce.

 

Téměř čtyřicítka občanů a zástupců vedení města se sešla ve čtvrtek 10. listopadu na Palackého náměstí v Novém Boru, aby byla svědkem slavnostní výsadby více než dvaceti okrasných dřevin.

V minulých dnech proběhla instalace vánoční výzdoby města. Atmosféru adventu bude v centru Nového Boru opět zpříjemňovat i osvětlená lípa na náměstí Míru.

V úterý 8. listopadu se do České Lípy sjela třicítka starostů obcí a měst spadajících pod tzv. Obce s rozšířenou působností (ORP) Česká Lípa a Nový Bor. Hlavním tématem, letos již třetího společného setkání, bylo předání informací souvisejících s chystanou sociální reformou. Ta s sebou od 1. ledna roku 2012 přinese řadu legislativních novinek.

Současné příjemné podzimní počasí sice připomíná spíše končící babí léto, ale přesto už Martin na bílém koni přeci jen klepe na dveře. V nadcházejícím období se pak mohou obyvatelé města setkat s řadou změn, které se týkají zimní údržby města.

Cyklisté i pěší výletníci, kteří se vydají po turistické stezce vedoucí z Nového Boru až do německého Oybina mohou od nynějška využít zázemí areálu nového parkoviště. To bylo zprovozněno koncem minulého týdne v městské části Lückendorf.

První  «  119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny