Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Lidé upoutaní na vozík mají od nynějška možnost pohodlnějšího cestování. Agentura Sluníčko, která poskytuje komplexní sociální služby v Novém Boru a okolí, totiž představila speciálně upravené auto.

Netradiční expozice bude k vidění od listopadu v novoborském Turistickém informačním centru. Návštěvníci si tu totiž budou moct prohlédnout více než osmdesát dřevěných hodin kukaček.

Nové doklady totožnosti začnou platit od 1. ledna roku 2012 a budou vypadat podle nařízení Evropské unie jako platební karty. Z tohoto důvodu je pak potřeba upravit současný hardware a software, který slouží k vydávání biometrických pasů. Kvůli této změně se na Městském úřadu v Novém Boru chystá technologická odstávka pracoviště cestovních dokladů a občanských průkazů.

Ve středu 19. října se konalo letos již dvanácté zasedání Zastupitelstva města. Na jeho programu bylo tentokrát téměř čtyřicet bodů.

 

Město Nový Bor si i letos připomnělo Mezinárodní den stromů, který připadá na 20. října. Právě tento den proběhla slavnostní výsadba nové dřeviny v prostoru před budovou novoborského divadla.

 

Letošní slunečný podzim láká na výlety a procházky. Pohled na okolní panoramata pak turistům v Novém Boru popisují tři nové informační tabule. Město si lze od nynějška také příjemně projít a prohlédnout i za nepříznivého počasí, a to virtuálně.

Ve čtvrtek 13. října v Navrátilově sále byla veřejnosti představena Kronika Českého červeného kříže. Jejím autorem je novoborský občan a dlouholetý člen této zdravotnické organizace Josef Špachman.

Podzim s sebou nese nejen pokles teplot, ranní mlhy nebo brzké stmívání, ale také padající listí. Právě na jeho odklízení se v tomto ročním období zaměřují pracovníci Veřejně prospěšných prací.

V novoborském Městském divadle se v sobotu 15. října konal letošní závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. O skvělé finále jubilejního desátého ročníku se postaral komorní orchestr VENTI DIVERSI ensemble, který přednesl výběr z Braniborských koncertů J. S. Bacha.

Šachisté z Nového Boru již několik let září v české extralize. Před několika týdny pak potvrdili, že se neztratí ani mezi špičkovými kluby v rámci celého kontinentu. Z Evropského klubového šampionátu, který se konal na přelomu září a října ve slovinském lázeňském městě Rogaška Slatina, si totiž novoborský G – Team přivezl bronzové medaile.

Příznivci skateboardingu a in-line bruslaři museli v několika posledních dnech své sportovní aktivity omezit. Skatepark v prostoru novoborského autobusového nádraží byl totiž z důvodu nutných oprav uzavřen. Nyní už je ale opět volně přístupný.

Nezaměstnanost a nedostatek peněz jsou problémem, který se dotýká mnoha obyvatel Novoborska. Stále více lidí řeší finanční potíže nejrůznějšími půjčkami, často se tak ale vystavují riziku dluhové pasti. Jak do ní neupadnout se mohou naučit během projektu Abeceda rodinných financí.

Obyvatelé Nového Boru mají od nynějška další možnost, jak mohou aktivně trávit volný čas. V prostoru za mateřskou školou v Kalinově ulici bylo ve středu 12. října oficiálně pro veřejnost otevřeno hřiště na petanque, a to zahajovacím turnajem tří týmů.

Městská policie v Novém Boru dbá na prevenci. Ve spolupráci s českolipskou Preventivně informační skupinou Policie ČR již několik let uskutečňuje program prevence kriminality s názvem Ajax. Ten je určen žákům druhých ročníků základních škol.

V pondělí 10. října se v Novém Boru konalo setkání místních podnikatelů s vedením města. Pozvání na schůzku přijal i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

První  «  114 | 115 | 116 | 117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny