Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

V případě nálezu uhynulého ptactva kontaktujte veterinární správu
V souvislosti s výskytem ptačí chřipky vydala Krajská veterinární správa pro Liberecký kraj pokyny, jak se chovat v případě nálezu uhynulého ptactva. „Pokud obyvatelé najdou mrtvého ptáka, měli by kontaktovat přímo krajskou veterinární správu na tel. čísle: 720 995 207, 485 246 691, 775 869 078. Pouze její pracovník může vyhodnotit nález a stanovit další postup,“ uvádí pracovnice krizového řízení Soňa Brychtová.
Chtěli byste vědět, jak správně namazat lyže? Tápete s technikou běžeckého lyžování? Nevíte, jaké vybrat běžky nebo si jen chcete prohlédnout běžkařský okruh V Novém Boru? Využijte naší nabídky a před sobotním závodem „ Lyžařský Sprint o pohár města Nový Bor“ jsme naplánovali prohlídku tratí a veřejný trénink. Akce se koná ve středu 15. 2. od 14:00 do 17:00 hodin na cyklistickém ovále v Novém Boru.
Trhy na náměstí Míru
Po lednové přestávce se vrací na náměstí Míru prodejní trhy. Nakoupit si můžete přijít ve čtvrtek 16. února.
Herecké duo Filip Blažek a Martin Hofman pobaví diváky ve hře Chvála Bláznovství. Představení, jehož předlohou byla stejnojmenná norská kultovní trilogie o chovanci psychiatrické léčebny Ellingovi, uvede novoborské divadlo ve středu 22. února od 19 hodin.
Granty na podporu činnosti, výměna zkušeností a nabídka na spolupráci nebo pomoc byly hlavními tématy tradičního setkání zástupců novoborských spolků, sdružení a organizací s vedením města a pracovnicemi odboru školství, kultury a sportu. Ti se společně schází pravidelně jednou ročně, aby zhodnotili jak uplynulé období, tak i představili své plány.

V rámci ekologické výchovy a snahy o větší čistotu v ulicích Nového Boru nabízí Odbor životního prostředí MěÚ Nový Bor „pejskařům“ zdarma sáčky na psí výkaly. Majitelé psů si mohou s dokladem o zaplacení poplatku vyzvednout tyto sáčky na dvou místech:
1. Odbor životního prostředí MěÚ Nový Bor, kancelář č. 15, II. patro budovy A MěÚ Nový Bor
2. Finanční odbor MěÚ Nový Bor, kancelář č. 8., II. patro budovy A MěÚ Nový Bor

Knihkupectví Šeps zve milovníky historie Nového Boru na křest nové knihy starých pohlednic a fotografií našeho města Pohledy z minula.  Ve Sklářském klubu Ajeto se sejdou autor textů PhDr. Vladislav Jindra, majitel sbírky Ladislav Komůrka a role kmotra knihy se ujme historik PhDr. Jiří Rak, jehož doménou je období vlády posledních Habsburků. Akce se uskuteční v pondělí 27. února od 17 hodin, následovat bude autogramiáda a beseda s autorem.
Nejúspěšnějším sportovcem Českolipska za rok 2016 je Kryštof Bogar z orientačního klubu OK Nový Bor. Ve stejnojmenné anketě, jejíž slavnostní vyhlášení proběhlo v novoborském Městském divadle a jejímž spolupořadatelem bylo opět město Nový Bor, se na výborném třetím místě v kategorii dospělých jednotlivců umístil vzpěrač z domácího klubu SK Metalpower Václav Češka. Ten navrch obdržel ocenění v kategorii Mimořádný sportovní výkon za dosažení hranice 500 kilogramů ve dřepu.
Veřejný závod v běhu na lyžích pro celé rodiny, nadšené amatéry, registrované sportovce i veterány. To je Lyžařský sprint o pohár města Nový Bor, jehož 3. ročník odstartuje v sobotu 18. února v 11 hodin v novoborském cyklistickém areálu. Na dospělé běžkaře tu čeká upravená kilometrová trať, děti změří síly na 300 metrů dlouhém úseku. Záštitu nad závodem, který pořádá město Nový Bor ve spolupráci s oddílem běžeckého lyžování SKI Polevsko, převzal mnohonásobný olympionik a bronzový medailista ZOH v Calgary v roce 1988 Pavel Benc.
Zprostředkováváme reakci Policie ČR na facebookové příspěvky, které šíří na internetové síti informace o údajném obtěžování žen v Novém Boru, jehož by se měl dopouštět muž maskovaný kuklou.
I v roce 2017 se bude v Novém Boru děkovat. Město opět přijalo roli generálního partnera významného charitativního projektu Richarda Langera, jehož cílem je nejen poděkování osobnostem a organizacím za nezištnou pomoc potřebným. Nominaci na cenu Ď 2017 může podat prakticky kdokoliv, kdo cítí potřebu veřejně poděkováním ocenit poskytnutý dar či pomoc. Všichni mohou využít této příležitosti a nominovat své mecenáše, sponzory a dobrodince.
Staré televize nebo nepotřebné kusy nábytku, které zabírají místo v popelnicích nebo se rovnou vedle nich jen tak povalují. S takovým nepořádkem okolo kontejnerů na komunální a separovaný odpad se při svých kontrolách poměrně často setkávají pracovníci odboru správy majetku novoborského městského úřadu.
Lužické hory jsou hlavním tématem únorové fotografické soutěže, kterou vyhlásil Svazek obcí Novoborska a zapojit se do ní může kdokoliv. Fotografie mohou být různého žánru, mohou zachycovat momentky z přírody nebo z obcí, ale společným jmenovatelem by měly vždy zůstat Lužické hory a region Novoborska.
Snímky mohou zájemci posílat do neděle 19. února na e-mailovou adresu kancelarsvazek@gmail.com.
V úterý 7. února 2017 od 17:15 hodin proběhne v areálu bohnické léčebny v Praze derniéra nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček, kterou si v přímém satelitním přenosu budou moci vychutnat také diváci v sedmi desítkách českých kin. Diváci novoborského kina se mohou těšit na přímý přenos v úterý 7. 2. od 17:15 hod.. Vstupenky je možné zakoupit i on-line na www.kulturanb.cz/kino nebo v předprodejních místech společnosti Kultura Nový Bor, s.r.o.
Český statistický úřad zahájil každoroční šetření životních podmínek a příjmů domácností. Odborně proškolení tazatelé navštíví v období od 4. února do 28. května více než 11 tisíc rodin. Cílem je získat aktuální data pro hodnocení sociální a ekonomické situace obyvatel.
První  «  5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny