Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Rada města na své prosincové schůzi souhlasila s vyhlášením dotačních programů a schválila jednotlivé výzvy. Na základě nových Zásad, o nichž přinesl informaci prosincový Novoborský měsíčník, město vyhlašuje výzvy v šesti dotačních programech. Výzvy jsou zveřejněny na úřední desce způsobem umožňujícím dálkový přístup a na webových stránkách města od 1. ledna 2017 ZDE. Žádosti bude možno podávat v souladu s výzvou v termínu od 1. února do 28. února 2017.
Odstraňování stromů a popadaných větví, vyprošťování zapadlých kamionů či výjezdy k dopravním nehodám. Perných pár dní mají za sebou novoborští dobrovolní hasiči, kteří kvůli sněhové kalamitě zasahovali nejen na území města, ale pomáhali i v okolních obcích.
Už na 940 tun sněhu zmizelo z novoborských ulic za posledních pět dní.  Hromady sněhu pracovníci firmy AVE CZ, která pro město zajišťuje zimní údržbu, odvezli již mimo jiné z ulic Smetanovy, Kollárovy nebo Dvořákovy, či náměstí Míru.  Ve středu 11. ledna najedou do frekventovaných ulic T. G. M. a Husova. Jejich úklid bude probíhat postupně až do pátku 13. ledna, a to vždy ve večerních hodinách po zklidnění dopravy. Aby se technika dostala opravdu všude, po dobu prací tu řidiči nezaparkují.
Lesní hřbitov je opět otevřený
Město Nový Bor odvolalo zákaz vstupu na Lesní hřbitov. Ten je tak od pondělí 9. 1. opět přístupný veřejnosti. „Větve, které minulý týden nevydržely nápor těžkého sněhu a popadaly, jsme odstranili,“ sděluje vedoucí správy technických služeb na novoborské radnici Petr Škop.
S ohledem na současné počasí doporučujeme návštěvníkům, aby byli při pohybu v celém areálu hřbitova obezřetní.
Svoz vánočních stromků
Vánoční stromky mohou lidé ukládat ke kontejnerovým stáním až do konce ledna. Jejich svoz bude probíhat vždy v pondělí, tedy 9. 1., 16. 1., 23. 1. a 30. 1. 2017. Stromky je vhodné odložit ke kontejnerům den před plánovaným svozem, aby nedocházelo k jejich hromadění v průběhu celého týdne. Stromky je možné také odevzdat zdarma do sběrného dvora.
Městské kino Nový Bor zve na slavnostní premiéru nové české romantické komedie Miluji tě modře. Ta proběhne za účasti herecké a tvůrčí delegace v úterý 31. ledna od 17:30 hod. Pod scénářem výtvarně a něžně vyprávěného příběhu je podepsán Jaroslav Papoušek, autor Formanových filmů Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky i slavné série komedií o rodině Homolkových. Hudbu k filmu napsala a nazpívala držitelka Oscara Markéta Irglová.
Zhoršené klimatické podmínky komplikují údržbu silnic a chodníků na území Nového Boru. Během noci se může situace zhoršit, podle předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu by mohlo napadnout až 20 centimetrů nového sněhu. „Již nyní udržují silničáři komunikace s vypětím všech sil, silnice jsou sjízdné jen s nejvyšší opatrností,“ upozorňuje Petr Škop ze správy technických služeb na novoborské radnici. V souvislosti s tím proto apeluje na řidiče, aby pokud nemusí, nevyjížděli. Opatrní by měli být i chodci.
UPOZORNĚNÍ na zákaz vstupu na Lesní hřbitov
Upozorňujeme na vyhlášení úplného zákazu vstupu na Lesní hřbitov. Pod tíhou mokrého těžkého sněhu se lámou větve stromů a návštěvníkům hrozí vysoké nebezpečí úrazu. Prosíme proto o odložení návštěv hřbitova a respektování tohoto opatření. Jeho platnost je prozatím do pátku 6. 1. 2017. Děkujeme za pochopení.
Po padesáti letech od uzavření manželství se Eliška a Jiří Musilovi vrátili do obřadní síně novoborské radnice, aby obnovili manželský slib do rukou místostarostky Stanislavy Silné. Tímto slavnostním aktem, který proběhl v pravé poledne poslední den roku 2016, oslavili manželé Musilovi „zlatou svatbu“.
Městské kino v Novém Boru navštívil v letošním roce rekordní 20 000. návštěvník. Byla tak překonána hranice největší návštěvnosti za posledních patnáct let. Jubilejním návštěvníkem se stala Kateřina Kudelková.
K nahlášení poruch veřejného osvětlení, oprav komunikací nebo třeba poškozeného mobiliáře mohou obyvatelé města využívat jednoduchou aplikaci INFOMAP. Tu najdou na webových stránkách města po rozkliknutí záložky „Ohlašování poruch a závad ve městě“, popřípadě přímo pod odkazem http://zavady.novy-bor.cz/c.
Čekání na spoj je pro cestující na autobusovém nádraží opět o něco příjemnější. Po instalaci velkoplošných monitorů, které od minulého týdne poskytují kompletní informace o příjezdech i odjezdech autobusů, slouží lidem nyní také automaty na teplé a studené nápoje v druhé čekárně.
Upravená provozní doba čekárny na autobusovém nádraží
Upozorňujeme na upravenou provozní dobu čekárny na autobusovém nádraží. Ta bude v období vánočních svátků od 24. do 26. 12. 2016 a poté na přelomu roku 31. 12. 2016 a 1. 1. 2017 otevřená od 8:00 do 16:00 hodin.
Uzavření sběrného dvora
Informujeme o uzavření sběrného dvora ve dnech 24. 12., 26. 12. a 31. 12. 2016. Vývoz komunálního a separovaného odpadu bude v období svátků probíhat podle obvyklého harmonogramu.
Zastupitelé města rozhodli o navýšení místního poplatku za svoz a likvidaci komunálního odpadu. Jeho výše se od 1. ledna 2017 zvedne po deseti letech o sto korun na osobu, tedy z dosavadních 500 na 600 korun ročně. K tomuto kroku zastupitelé přistoupili proto, aby se snížila suma, kterou za odpadové hospodářství musí město každý rok doplácet.
První  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny