Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Odbor dopravy Městského úřadu v Novém Boru je po dvoutýdenní odstávce opět v provozu.
Osvěžující drinky, hudbu a sport si mohou užít všichni, kteří zamíří v sobotu 14. července do areálu novoborského koupaliště. Koná se tu totiž Open Air Beach Party.
V městském kině v Novém Boru je možné během prázdnin zhlédnout fotografie 15.ročníku Putovní výstavy fotografií Klubu příznivců PENTAXu. Letošní výstava je zaměřena na téma: Rychlost, pohyb a volnou tvorbu. Každý z fotografů si vybral námět blízký svému srdci. Někteří zvolili portrét, jiní krajinu nebo makrofotografii.
V prostoru Hradčanského náměstí v Praze je v současnosti k vidění exteriérová  fotografická výstava s názvem Zrozeno v ohni. Ta představuje návštěvníkům z Česka i zahraničí artefakty, jež vznikly v Novém Boru během minulých ročníků Mezinárodního sklářského sympozia (IGS).
Četné bouřky, přívalové deště a krupobití kazily volno o uplynulém prodlouženém víkendu lidem na Novoborsku. Práci kvůli rozmarům počasí pak měli i novoborští hasiči.
Ve středu 11. července se opět otevírají pro veřejnost dveře vedení města. Ve své kanceláři přivítá návštěvníky z řad občanů novoborský starosta Jaromír Dvořák.
Nostalgická atmosféra dob minulých vládne v současnosti na zámku ve Sloupu v Čechách. Areál zdejšího domova důchodců až do konce září hostí výstavu historických loutek a šicích strojů.
V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V prázdninovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.
Městské kino v Novém Boru chystá na prázdniny pestrou nabídku českých filmů. Na začátku července se diváci mohou těšit na reprízy úspěšných filmů s hvězdným obsazením: Probudím se včera, Líbáš jako ďábel a Láska je láska.
Žáci devátých ročníků ze ZŠ na náměstí Míru své rozloučení se základní školní docházkou pojali originálně. Z budovy školy totiž vyšli hlavními dveřmi přímo na náměstí Míru  a  defilovali po skupinkách špalírem přihlížející novoborské veřejnosti.
Horko přesahující tropických třicet stupňů má panovat na celém území Česka v následujících dnech. Od pátečního poledne tak bude až do odvolání platit výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před velmi vysokými teplotami.
Dva měsíce čekali malí čtenáři, až budou moci opět navštívit knihovnu v Novém Boru. Její dětské oddělení bylo totiž kvůli havárii vody na začátku května uzavřeno. Znovu v provozu pak má být již od pondělka 2. července.
V jarních měsících prošla dětská hřiště a sportoviště v Novém Boru revizí a byly na nich provedeny i dílčí rekonstrukce herních prvků, aby je mohli obyvatelé města aktivně a bezpečně využívat k trávení volného času. Na dvou hřištích ale jejich zařízení krátce po úpravách někdo poškodil.
Známý novinář a spisovatel Stanislav Motl uvedl v úterý 26. června v novoborském kině americký dokumentární film Poslední let Petra Ginze. I přesto, že je Motl v současné době hospitalizován v nemocnici neváhal podepsat revers a za diváky do Nového Boru se vydal.
Turistické informační centrum Nový Bor se letos zapojilo do soutěže popularity nazvané Informační centrum 2012. Tu ve spolupráci s organizací Czech Tourism a Deníkem pořádá Asociace turistických informačních center České republiky.
První  «  117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny