Začátek HTML stránky

Vydejte se parním vlakem na výročí trati

Nejen nadšenci do vlaků si užijí oslavy 150. výročí zahájení provozu na trati Bakov n. Jizerou – Česká Lípa – Rumburk, které proběhnou v sobotu 11. listopadu.  České dráhy společně s městem Nový Bor připravily speciální program, který proběhne na novoborském vlakovém nádraží.  Na zájemce čeká mimo jiné jízda parním vlakem, výstava k historii trati, autogramiáda knihy o železnici Zdeňka Šindlauera či vystoupení mažoretek a Ajeto Dixielandu.


Na slavnostní jízdu vyjede vlak tažený parní lokomotivou řady 310 v 8:17 hod. z Doks ve směru na Českou Lípu. Zde ho o necelou hodinu později přivítají čelní představitelé ČD, hejtman Libereckého kraje a starostka města. Po oficiálním programu se v 10:13 hod. vydá vlak do Nového Boru. I zde ho slavnostně přivítá starosta města Jaromír Dvořák.


„Vlak bude ve stanici stát zhruba hodinu, místní hasiči ho budou zbrojit na další cestu a pět minut po poledni se vydá podle jízdního řádu zpět do Doks a pokračovat bude přes Bakov n. Jizerou, Mnichovo Hradiště až do Turnova, kam dorazí po zhruba hodinové zastávce v Doksech těsně před 17. hodinou,“ upřesňuje vedoucí odboru školství, kultury a sportu novoborského městského úřadu Alena Forgáčová.


Na nádražích v Doksech, České Lípě a v Novém Boru čeká na návštěvníky akce kromě prohlídky historického vlaku doprovodný kulturní program.

 

„V České Lípě (na lovosickém nástupišti) bude po celý den výstava lokomotiv a vozů DHV, zájemci si budou moci prohlédnout i dispečerské pracoviště. V Novém Boru se mohou těšit na vystoupení mažoretek a Ajeto Dixielandu, připraveno bude občerstvení, v hale stanice bude instalována výstava z historie a zajímavostí trati. Současně budou po celý den probíhat jízdy parního vlaku na trase Nový Bor – Česká Lípa – Doksy a zpět,“ upřesňuje Alena Forgáčová a upozorňuje, že jízdy vlakem jsou zpoplatněny, prodej jízdenek bude probíhat ve vlaku.

 

Více informací najdou zájemci na webových stránkách Českých drah www.cd.cz

 

 

Jízdní řád parních vlaků ZDE

 

 

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 07.11.2017 13:32
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny