Začátek HTML stránky

Vedení města si prohlédlo nový domov pro seniory

Začátkem prosince se v objektu bývalé novoborské LDN otevřelo Senior centrum. V domově pro dříve narozené, který provozuje společnost Ambeat Health Care, v současnosti pobývá na patnáct klientů. Ty pak na sklonku prvního prosincového týdne přišli navštívit starosta města Jaromír Dvořák společně s místostarostkou Stanislavou Silnou.

 

 

Zástupci vedení města si pohlédli rekonstruované prostory Senior centra Nový Bor, pokoje klientů i technické zázemí zařízení.

 

„Jsem velmi mile překvapen, jakým způsobem se společnost Ambeat Health Care chopila rekonstrukce objektu a za jak krátký čas dokázala domov pro seniory zprovoznit. Věřím, že senioři z Novoborska a Českolipska zde najdou příjemné prostředí i vlídný personál, který jim věnuje náležitou péči,“ pronesl během návštěvy Senior centra Nový Bor starosta města Jaromír Dvořák.

 

 

Podle Zuzany Jakubové, výkonné ředitelky Ambeat Health Care, byl právě na výběr zaměstnanců kladen velký důraz.

 

„Naším záměrem bylo přijmout zkušené pracovníky, kteří budou v přímé péči o klienty postupovat nejen profesionálně a odborně, ale také s vysokou mírou empatie, vstřícnosti a lidskosti,“ sdělila Zuzana Jakubová. Jak dále uvedla Zuzana Jakubová, klienti mohou v Senior centru Nový Bor využívat doplňkové služby jejichž nabídku má společnost v plánu nadále rozšiřovat a zpřístupnit i zájemcům z řad veřejnosti.

 

„Začátkem příštího roku chceme v areálu domova pro seniory otevřít i stacionář pro osoby trpícími Alzheimerovou chorobou, dále mimo jiné plánujeme obyvatelům města nabídnout možnost stravování nebo odběru jídel z naší kuchyně a usilujeme i o zprovoznění nárožního bistra na křížení Egermannovy a Nemocniční ulice,“ uzavřela Zuzana Jakubová.

 

 

Bližší informace o Senior centru Nový Bor jsou k dispozici zde: http://www.ddnovybor.cz/

 

Datum poslední aktualizace: 10.12.2012 12:56
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny