Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Své „ano“ si po padesáti letech společného života řekli opět manželé Irena a Ján Kujovští v obřadní síni novoborské radnice. Manželský slib obnovili do rukou starosty Jaromíra Dvořáka v sobotu 14. ledna. Tímto slavnostním aktem oslavili manželé Kujovští v kruhu svých dětí a jejich rodin „zlatou svatbu“. Blahopřejme a přejeme i nadále spokojené manželství.

Kvůli zřícené části domu u soukromého zdevastovaného objektu zůstává část ulice T. G. M. neprůjezdná až do odvolání. Po nařízení statika musí majitel nechat zbourat některé zdi. Budovu a její okolí hlídají strážníci. Protože hrozí, že by se část opuštěného domu mohla zřítit směrem do ulice, je od sobotního dopoledne část hlavní ulice ve směru na Českou Lípu uzavřená od cukrárny Michaela po Sokolovnu. Řidiči jedoucí od České Lípy do Nového Boru musí volit objízdnou trasu.

Běžkařům slouží od víkendu upravený okruh pro klasiku i skate v bývalém cyklistickém areálu v délce 1,1 km a rovněž upravená cyklostezka z oválu na Sloup v Čechách. Vzhledem k umístění ve městě je zde vhodné a bezpečné lyžování i za tmy. Trať upravuje denně Ski Polevsko společně s městem Nový Bor. Aktuální informace najdou zájemci http://www.kamzasnehem.cz/bezky/luzicke-hory/luzicke-hory nebo na facebooku Ski Polevska https://www.facebook.com/ski.polevsko.

 

Tradiční anketa o nejúspěšnějšího sportovce Libereckého kraje za rok 2016, která v prosinci loňského roku odstartovala zahájením nominací sportovců do okresních kol, spěje do finále. Podpořte novoborské sportovce a dejte jim svůj hlas v anketě za okres Česká Lípa! 
Rada města na své prosincové schůzi souhlasila s vyhlášením dotačních programů a schválila jednotlivé výzvy. Na základě nových Zásad, o nichž přinesl informaci prosincový Novoborský měsíčník, město vyhlašuje výzvy v šesti dotačních programech. Výzvy jsou zveřejněny na úřední desce způsobem umožňujícím dálkový přístup a na webových stránkách města od 1. ledna 2017 ZDE. Žádosti bude možno podávat v souladu s výzvou v termínu od 1. února do 28. února 2017.
Odstraňování stromů a popadaných větví, vyprošťování zapadlých kamionů či výjezdy k dopravním nehodám. Perných pár dní mají za sebou novoborští dobrovolní hasiči, kteří kvůli sněhové kalamitě zasahovali nejen na území města, ale pomáhali i v okolních obcích.
Už na 940 tun sněhu zmizelo z novoborských ulic za posledních pět dní.  Hromady sněhu pracovníci firmy AVE CZ, která pro město zajišťuje zimní údržbu, odvezli již mimo jiné z ulic Smetanovy, Kollárovy nebo Dvořákovy, či náměstí Míru.  Ve středu 11. ledna najedou do frekventovaných ulic T. G. M. a Husova. Jejich úklid bude probíhat postupně až do pátku 13. ledna, a to vždy ve večerních hodinách po zklidnění dopravy. Aby se technika dostala opravdu všude, po dobu prací tu řidiči nezaparkují.
Lesní hřbitov je opět otevřený
Město Nový Bor odvolalo zákaz vstupu na Lesní hřbitov. Ten je tak od pondělí 9. 1. opět přístupný veřejnosti. „Větve, které minulý týden nevydržely nápor těžkého sněhu a popadaly, jsme odstranili,“ sděluje vedoucí správy technických služeb na novoborské radnici Petr Škop.
S ohledem na současné počasí doporučujeme návštěvníkům, aby byli při pohybu v celém areálu hřbitova obezřetní.
Svoz vánočních stromků
Vánoční stromky mohou lidé ukládat ke kontejnerovým stáním až do konce ledna. Jejich svoz bude probíhat vždy v pondělí, tedy 9. 1., 16. 1., 23. 1. a 30. 1. 2017. Stromky je vhodné odložit ke kontejnerům den před plánovaným svozem, aby nedocházelo k jejich hromadění v průběhu celého týdne. Stromky je možné také odevzdat zdarma do sběrného dvora.
Městské kino Nový Bor zve na slavnostní premiéru nové české romantické komedie Miluji tě modře. Ta proběhne za účasti herecké a tvůrčí delegace v úterý 31. ledna od 17:30 hod. Pod scénářem výtvarně a něžně vyprávěného příběhu je podepsán Jaroslav Papoušek, autor Formanových filmů Černý Petr, Lásky jedné plavovlásky i slavné série komedií o rodině Homolkových. Hudbu k filmu napsala a nazpívala držitelka Oscara Markéta Irglová.
Zhoršené klimatické podmínky komplikují údržbu silnic a chodníků na území Nového Boru. Během noci se může situace zhoršit, podle předpovědi meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu by mohlo napadnout až 20 centimetrů nového sněhu. „Již nyní udržují silničáři komunikace s vypětím všech sil, silnice jsou sjízdné jen s nejvyšší opatrností,“ upozorňuje Petr Škop ze správy technických služeb na novoborské radnici. V souvislosti s tím proto apeluje na řidiče, aby pokud nemusí, nevyjížděli. Opatrní by měli být i chodci.
UPOZORNĚNÍ na zákaz vstupu na Lesní hřbitov
Upozorňujeme na vyhlášení úplného zákazu vstupu na Lesní hřbitov. Pod tíhou mokrého těžkého sněhu se lámou větve stromů a návštěvníkům hrozí vysoké nebezpečí úrazu. Prosíme proto o odložení návštěv hřbitova a respektování tohoto opatření. Jeho platnost je prozatím do pátku 6. 1. 2017. Děkujeme za pochopení.
Po padesáti letech od uzavření manželství se Eliška a Jiří Musilovi vrátili do obřadní síně novoborské radnice, aby obnovili manželský slib do rukou místostarostky Stanislavy Silné. Tímto slavnostním aktem, který proběhl v pravé poledne poslední den roku 2016, oslavili manželé Musilovi „zlatou svatbu“.
Městské kino v Novém Boru navštívil v letošním roce rekordní 20 000. návštěvník. Byla tak překonána hranice největší návštěvnosti za posledních patnáct let. Jubilejním návštěvníkem se stala Kateřina Kudelková.
K nahlášení poruch veřejného osvětlení, oprav komunikací nebo třeba poškozeného mobiliáře mohou obyvatelé města využívat jednoduchou aplikaci INFOMAP. Tu najdou na webových stránkách města po rozkliknutí záložky „Ohlašování poruch a závad ve městě“, popřípadě přímo pod odkazem http://zavady.novy-bor.cz/c.
První  «  4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny