Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Na žádost záchranářů vyjížděla hlídka městské policie ve středu po poledni k šestasedmdesátiletému muži do Sloupské ulice. Tomu se doma udělalo zle a upadl do bezvědomí. Po příjezdu okamžitě začali muže oživovat, provedli nepřímou srdeční masáž a posléze použili i defibrilátor.

 

Opilec obtěžoval spolubydlící

Strážníci společně s policisty jeli umravnit pětadvacetiletého muže. Ten pod vlivem alkoholu měl obtěžovat ve středu večer nájemníky ubytovny v Severní ulici. Když přijeli na místo, našli opilého výtržníka u sebe v pokoji, kde si ho do péče převzala policejní hlídka.

 

Vyhrožoval přítelkyni

Nervy ruply pětapadesátiletému muži poté, co nevydýchal rozhodnutí své přítelkyně. Ta měla na dva týdny odjet a nepřála si, aby po dobu její nepřítomnosti zůstal v jejím bytě. Protože si žena stála na svém, muž jí začal vyhrožovat. Zklidnit ho přijeli ve středu o půlnoci strážníci společně s policisty, kteří si případ převzali.

 

S obdivuhodnou vitalitou, kterou by jí mohl kdekdo závidět, oslavila ve středu 16. srpna úctyhodné 103. narozeniny nejstarší občanka Nového Boru Anna Hejná. Obklopená blízkými kamarádkami a pečovatelkami sfoukla svíčky na dortu v Denním stacionáři Meduňka. Mezi gratulanty nechyběli starosta Jaromír Dvořák a místostarostka Stanislava Silná.

 

V části Nového Boru nepůjde ve středu 23. 8. 2017 v době od 7:45 do 12:45 hod. elektřina. Plánovaná odstávka se dotkne ulic Gen. Svobody, Lužická, Nábřežní, Revoluční, Severní a B. Egermanna. Velká odstávka je naplánovaná i na čtvrtek 24. 8. 2017 od 7:30 do 17:00 hod., kdy proud nepůjde v podstatné části Arnultovic. Podrobný rozpis všech ulic najdete po rozkliknutí.

 

 

Strážníci se zaměřili na dodržování pravidel parkování v ulici Liberecká a T. G. M. Nezapomínejte proto, že v centru města můžete stát hodinu zdarma na vyznačených místech. Nutností je ale umístění parkovacích hodin za přední sklo. Naši strážníci na nich nebazírují, postačí jim viditelně ručně napsaný lístek s datem a časem příjezdu. Jsme jedním z mála měst, kde jsou strážníci takhle tolerantní k takovému řešení.

 

Hustý kouř z bývalého kravína v Bukovanech zaznamenali strážníci při pravidelné kontrolní objížďce v úterý večer. Původní domněnku, že by mohlo jít o požár, se nepotvrdila. Jednapadesátiletý majitel tu pálil suché trámy a dřevo z budovy, kterou rozebíral. Na místo přijeli také českolipští hasiči, které zavolali všímaví obyvatelé obce.

 

Debata tří lidí při výměně autobaterie rušila v úterý 15. 8. večer obyvatele ve Svojsíkově ulici. Na základě jejich oznámení jela rušení nadměrným hlukem prověřit hlídka městské policie. Ta ovšem zjistila, že trojice se baví v rámci mezí, navíc ani nebylo po 22. hodině a nikdo tak nerušil noční klid. Po dvou hodinách vyjížděli strážníci na žádost Policie ČR do Nemocniční ulice.

 

Divoká hádka, křik a rány se ozývaly v pondělí z bytu na sídlišti Rumburských hrdinů. Hluk nenechal chladným jednoho z obyvatel domu a zavolal městskou policii. Strážníci dorazili během chvíle. Po zazvonění jim otevřela žena, která celou situaci vysvětlila. Svěřila se, že se s ní přítel pohádal, prudce prásknul dveřmi a odešel do práce.

 

Nezvanou návštěvníci objevili městští strážníci v nebezpečné ruině v Nemocniční ulici v pondělí 14. 8.. Sedmašedesátiletou ženu, která přebývá v ubytovacím zařízení Oblastní charity v České Kamenici, odvezli na autobusové nádraží. A protože se jí nedostávalo peněz na cestu domů, zaplatili jí jízdenku. Při pondělku ale nešlo o jediného návštěvníka, který do Nového Boru zavítal z České Kamenice.

Městští strážníci vyjížděli v pondělí 14. 8. k odchytu jezevčíka, který se zaběhl na zahradu v Husově ulici. Díky jeho devadesátileté obyvatelce, která správně usoudila, že se po čtyřnohém výletníkovi bude někomu stýskat, si psa v podvečerních hodinách u strážníků na služebně vyzvedla jeho majitelka.

 

 

Rekonstrukce vodovodu v ul. B. Němcové přeruší dodávky vody

Rekonstrukce vodovodního řadu přeruší v ul. Boženy Němcové dodávku pitné vody. Ta nepoteče ve středu 31. srpna od 8:00 do 17:00 hod. v čp. 791, 927, 657, 654, 576, 543, 542, 656, 658, 440, 653, 726, 655, 651, 652, 539, 442, 441, 833, 743 a v ul. Sloupská 553. Podle sdělení Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. by mělo být zajištěné náhradní zásobování cisternami.

 

 

Město Nový Bor si dovoluje reagovat na stížnosti, které se objevují na sociální síti a v některých médiích v souvislosti se započatou stavbou parkoviště v proluce ulic T.G.M. a Wolkerova. Výhrady se týkají údajné blízkosti parkovacích míst u obytného domu u letního kina. Parkoviště bude podle projektu od nejbližšího obytného domu vzdálené více než 9 metrů. Současně s tím bude oddělené pásem zeleně o více než 300 kusech, tak aby vegetace pohltila co nejvíce emisí z výfukových plynů.

 

 

Z připraveného programu Mariánské pouti v Novém Boru můžete vybírat od pátku 11. srpna až do neděle 13. srpna. V pátek se na koupališti v Novém Boru mohou návštěvníci těšit na koncert skupiny AHA BAND.

O nadcházejícím víkendu se prostor kostela Nanebevzetí Panny Marie rozezvučí hudbou hned dvakrát. V sobotu večer od 19.00 hodin zde vystoupí pěvecký sbor Bohemiachor se sbormistry Vítem Novotným a Jiřím Mátlem. Hostem večera je Cecilia Martin-Löf.

První  «  2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny