Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Máte doma staré lyže - práskačky a k tomu pár kousků dobového oblečení? Pak si nenechte ujít závod Historická lyže, který pro vás pořádá Kultura Nový Bor s. r. o. společně se SKI Polevsko v sobotu 11. března v rámci masopustu v duchu karnevalu. Oproti předchozím ročníkům odstartuje závod na náměstí Míru hned po skončení průvodu zhruba v 14:00 hodin. Soutěžit se bude před základní školou o nejrychlejšího běžkaře, nejfešnějšího štramáka, nejstylovějšího lyžníka a šanci vyhrát má i ten, kdo dorazí z největší dálky. Prolezte půdu, prohrabte skříně, poproste babičky o půjčení garderoby a přijďte si zazávodit, sníh bude!
Podralský nadační fond ZOD zve všechny příznivce čistého životního prostředí k účasti na čtvrtém ročníku již tradiční úklidové akce „Ukliďme příkopy“. Také letos se připojujeme pod společnou hlavičku celorepublikové události „Ukliďme Česko“. Úklidové období v našem mikroregionu započne datem 18. 3. 2017 a skončí dne 2. 4. 2017.
Informace ke kvalitě vody podává provozovatel sítě SčVK, a.s.
V případě, kdy obyvatelé Nového Boru mají dotazy ke kvalitě vody tekoucí z kohoutku, musí v první řadě kontaktovat provozovatele sítě – společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a. s. Zákazníkům slouží kontaktní centrum, kde získají informace a mohou hlásit poruchy. Využít mohou linky: 840 111 111, 601 267 267.
Na šedesát minut potemní v sobotu 25. března mezi 20:30 až 21:30 hodinou město Nový Bor. Připojí se tak k celosvětovému happeningu Hodina Země, který letos již po jedenácté propojí obce, firmy i jednotlivce, jimž není lhostejná ochrana a budoucnost naší planety.
Práce na kanalizaci v Janově zcela uzavřou krajskou silnici III/2685 mezi Janovem a Chotovicemi. Omezení by mělo začít platit od pondělí 13. března a potrvá do 30. 4. 2017. Uzavírka ovlivní dopravu, včetně autobusové, v Janově a Chotovicích.
I přes téměř jarní teploty v posledních dnech musí skateboardisté vydržet do 1. dubna, kdy skatepark u autobusového nádraží zahájí po zimě opět svůj provoz. Otevřený bude ve všední dny od 10 do 19 hodin, o víkendech a prázdninách od 9 do 20 hodin. Jeho návštěvníci ale musí počítat s tím, že v případě nepříznivého počasí může být kdykoliv uzavřen.
Sklářské muzeum Nový Bor srdečně zve na novou výstavu novoborské výtvarné skupiny Natělo. Výstava skleněných šperků potrvá v muzeu od soboty 4. 3. - do 28. 5. 2017.
Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s OSTARA, p.o. (dříve Domov pro osoby se zdravotním postižením Mařenice), hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro zdravotně postižené v nových objektech ve Cvikově (Pivovarská 692 a 693) a v Novém Boru (Husova 970 a Revoluční 920).
Popelnice ve Wintrově ulici se budou vyvážet ve středu
Z provozních důvodů dochází ve Wintrově ulici ke změně svozového dne. Nově se komunální odpad bude vyvážet už ve středu, namísto dosavadního čtvrtka. Změna platí od středy 15. března, kdy proběhne první svoz podle nového harmonogramu.
Všichni obyvatelé ve zmíněné ulici dostanou do schránek informační leták.
Vesměs mírné časové posuny přináší nové jízdní řády linkových autobusů na Novoborsku, které začnou platit od neděle 5. března. Výjimkou je linka 441 Nový Bor – Cvikov – Krompach. Dosavadní odpolední spoj 11 v 17:55 z Nového Boru se v úseku N. Bor – Cvikov ruší, kompenzací bude nový spoj v 16:55 hod. ve dnech školního vyučování.
Příznivci běhu na lyžích opanovali v sobotu 18. února cyklistický areál. Na šest desítek běžkařů, od předškoláků po veterány, tu na perfektně upravené trati soutěžilo ve 3. ročníku Lyžařského sprintu o pohár města Nový Bor. Jeho absolutními vítězi se stali Tereza Beranová (1. místo v ženské kategorii) a Ondřej Dudek (vítězství v kategorii mužů) z trutnovského týmu Olfin Car Ski. Úspěchy ale slavili i domácí lyžaři.
V pátek 10. března zavlaje v rámci akce “Vlajka pro Tibet“ u budovy městského úřadu na náměstí Míru tibetská vlajka. O jejím vyvěšení rozhodla dne 30. ledna 2017 rada města. Nový Bor se tak i v roce 2017 symbolicky připojí k celosvětové kampani, jejímž cílem je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v této asijské zemi.
Není vám lhostejný nepořádek ve městě? Vadí vám odpadky po ulicích, v příkopech? Zapojte se do veřejné úklidové akce, která proběhne od čtvrtka 30. března do neděle 2. dubna v ulicích města. Velký jarní úklid je součástí celostátního projektu Ukliďme Česko a regionální akce Ukliďme příkopy Podralského nadačního fondu, do nichž se město prostřednictvím odboru životního prostředí a odboru správy majetku pravidelně zapojuje.
Prohlášení společnosti Severočeské vodovody a kanalizace, a.s.: Společnost Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. oznamuje svým zákazníkům, že i přes zákal, který byl zaznamenán 24. února v oblastech zásobování Nového Boru, Skalice, Okrouhlá, v důsledku výpadku elektrické energie a s tím spojeného přerušení provozu úpravny vody a také prudkého tání, byla voda po celou dobu zdravotně nezávadná. Dodávaná voda je pitná.
Svátky radosti, pestrobarevných kostýmů, temperamentních rytmů, vybraného jídla i kulturních zážitků. To jsou oslavy masopustu v Novém Boru, které vypuknou ve čtvrtek 9. března a vyvrcholí tradičním karnevalovým průvodem městem v sobotu 11. března.
První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny