Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Sto dětí, 54 vodních proudů a navrch dva mohutné proudy prosvícené 8 barevnými světly na hudbu, jejíž úvod tvořily nejznámější takty symfonické básně Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany. Tak vypadá nový český rekord, za nímž je družstvo dětských hasičů z Nového Boru.

 

Město Nový Bor pořídilo dva záchytné kotce pro zatoulané psy. Ty nově stojí v areálu sběrného dvora ve Wolkerově ulici. Dosud strážníci vozili všechny odchycené psy do útulku v Dobranově, nyní tam skončí jen zvířata, o něž se jejich majitelé do 24 hodin nepřihlásí. Kotce město vybudovalo za téměř 70 tisíc, pečovat o umístěné psy bude externí pracovník.

 

Kvůli rekonstrukce kanalizace bude od pondělí 25. září uzavřená Husova ulice. Omezení potrvá do konce října a jsou s ním spojené nejen objížďky ale i změny jízdních řádů autobusových linek 481 (Okrouhlá - Nový Bor - Sloup - Chotovice - Nový Bor - Okrouhlá) a 482 (Nový Bor - Polevsko - Kytlice). „Uzavírka bude rozdělena na dvě etapy. První od křižovatky s ul. Kpt. Jaroše cca do poloviny úseku a druhá etapa zhruba od poloviny úseku po křižovatku s ul. Brigádníků,“ upřesňuje vedoucí odboru dopravy Libor Lamata.

 

PROGRAM REGENERACE MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH REZERVACÍ A MĚSTSKÝCH PAMÁTKOVÝCH ZÓN ČR (dále jen Program) NA ROK 2018. Finanční příspěvky z Programu lze využít na obnovu nemovitých kulturních památek zapsaných v ústředním seznamu kulturních památek (ÚSKP) a to ve vlastnictví města, církví, jiných právnických a fyzických osob a zároveň umístěných památkové zóně Nový Bor popř. na obnovu movitých kulturních památek pevně spojených se stavbou, jako např. oltáře nebo varhany v kostele, pokud je tato stavba kulturní památkou a nachází se v památkové zóně.

 

Kvůli uzavírce ulice Zdislavy z Lemberka v Jablonném v Podještědí bude pro linkovou autobusovou dopravu platit od čtvrtka 21. 9. do čtvrtka 30. 11. 2017 (předpokládaný termín) výlukový jízdní řád.
V rámci objížďky budou vynechány zastávky Jablonné v Podj., Zdislavy z Lemberka a Jablonné v Podj.,škola. Všechny spoje, které jedou pouze do/ z Jablonného, budou ukončeny u železniční stanice. Informoval o tom koordinátor veřejné dopravy Libereckého kraje Jan Roženský.

 

Máte hodinu volného času týdně a rádi někomu pomáháte? Dobrovolnické centrum ADRA, o.p.s. ve spolupráci s OSTARA, p.o. (dříve Domov pro osoby se zdravotním postižením Mařenice), hledají dobrovolníky, kteří by se chtěli stát společníky pro zdravotně postižené v nových objektech ve Cvikově (Pivovarská 692 a 693) a v Novém Boru (Husova 970 a Revoluční 920). Společníci se hledají rovněž pro Senior centrum v Novém Boru.

 

 

Rekonstrukce vodovodního řadu přeruší v ul. Boženy Němcové a Tkalcovské dodávku pitné vody. Ta nepoteče v úterý 26. září od 8:00 do 15:00 hod. v ul. B. Němcové v čp. 585, 250, 203, 140 a v ul. Tkalcovská v čp. 214, 205, 209, 934, 212, 210, 207, 206, 204, 208, 182, 211, 213. Podle sdělení Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. bude zajištěné náhradní zásobování cisternami.

 

Ojedinělé fotografie Nového Boru a okolí představuje nová výstava „Historické fotografie Nového Boru“ ve foyer novoborského městského divadla. Její součástí jsou dosud nepublikované snímky, jež z originálních skleněných diapozitivů převedli do digitalizované formy pracovnice ze Státního okresního archivu v České Lípě. Výstavu, která se koná u příležitosti letošního 260. výročí povýšení Nového Boru na město, zahájil za účasti desítek návštěvníku v pondělí 18. června starosta Nového Boru Jaromír Dvořák, vedoucí odboru školství, kultury a sportu Alena Forgáčová a historik PhDr. Vladislav Jindra.

 

Ministerstvo zemědělství ČR zveřejnilo na své úřední desce dne 14. 9. 2017 návrh opatření obecné povahy - nařízení vlastníkům lesů na území České republiky – v lesních porostech dřevin rodu smrk (Picea spec.) a borovice (Pinus spec.) zastavení jiných těžeb než těžeb nahodilých. Proti výše uvedenému návrhu opatření obecné povahy lze uplatnit písemné odůvodněné námitky do 4. 10. 2017 na MěÚ Nový Bor nebo přímo k Ministerstvu zemědělství Odboru hospodářské úpravy a ochrany lesů do 14. 10. 2017.
Město Nový Bor si dovoluje upozornit, že v pátek 15. 9. 2017 od 13:30 hod. budou nedostupné některé webové služby pro občany, zastupitele a obce v ORP. Důvodem je přechod na vyšší zabezpečení internetové sítě městského úřadu. Odstávka postihne úřední desku, el. objednávání na úřad, portál občana, katastrální mapy,  katalog městské knihovny a on-line kameru snímající náměstí. Mimo provoz bude i úřední deska před budovou radnice.

Felicie s pražskou SPZ táhnoucí na látkovém provaze vrak v takovém stavu, že jeho značku bylo možné jen odhadovat, upoutala pozornost hlídky poblíž základní školy v Arnultovicích. Ta otočila auto a rozjela se za nimi. Poblíž sběrných surovin dvojici aut zastavila.

 

Kotě v pasti

Hned dvě koťata zaměstnala při pondělku 11. 9. strážníky. Ty nejprve zavolala 42letá žena do Svojsíkovy ulice, kde u kotelny našla zatoulané černé kotě, které vypadalo nemocně. Hlídka si od ní kočku převzala a odvezla ji do útulku na Kozly. Ani ne dvě hodiny poté zachraňovali kotě v parku. To strčilo hlavu do plechovky se psím žrádlem a už nemohlo zpátky. Z pasti mu pomohly šikovné ruce strážníků.

 

 

Časy příjezdů, odjezdů, ale i případné zpoždění autobusových a vlakových spojů z Nového Boru najdou zájemci nově na webových stránkách města. Stačí v pravé svislé liště rozkliknout podle druhu zvoleného prostředku „Odjezdy z autobusového nádraží“ nebo „Odjezdy z vlakové zastávky“.  Data jsou přenášená v reálném čase.

 

 

Jedinečnou atmosféru sklářského města a jeho zákoutí představí nová výstava „Historické fotografie Nového Boru“ v městském divadle. Její součástí jsou dosud nepublikované snímky zapůjčené ze Státního okresního archivu v České Lípě. Výstavu, která se koná u příležitosti letošního 260. výročí povýšení Nového Boru na město, zahájí slavnostní vernisáž v pondělí 18. září od 18:00 hod. Pořadatelem je město Nový Bor a jeho společnost Kultura Nový Bor, s.r.o.

 

Jestli neměl čas, nebo je jen líný, ví pouze sám majitel psa ze sídliště Rumburských hrdinů. Každopádně pěkně znepříjemnil život svému čtyřnohému společníkovi a sousedům. Podle oznámení zvíře „venčil“ na balkoně a jeho výkaly znečišťovaly balkony několik pater pod nimi. Po příjezdu strážníci zvonili i bouchali na dveře bytu dotyčného.

 

První  «  1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny