Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Nezaměstnanost a nedostatek peněz jsou problémem, který se dotýká mnoha obyvatel Novoborska. Stále více lidí řeší finanční potíže nejrůznějšími půjčkami, často se tak ale vystavují riziku dluhové pasti. Jak do ní neupadnout se mohou naučit během projektu Abeceda rodinných financí.

Obyvatelé Nového Boru mají od nynějška další možnost, jak mohou aktivně trávit volný čas. V prostoru za mateřskou školou v Kalinově ulici bylo ve středu 12. října oficiálně pro veřejnost otevřeno hřiště na petanque, a to zahajovacím turnajem tří týmů.

Městská policie v Novém Boru dbá na prevenci. Ve spolupráci s českolipskou Preventivně informační skupinou Policie ČR již několik let uskutečňuje program prevence kriminality s názvem Ajax. Ten je určen žákům druhých ročníků základních škol.

V pondělí 10. října se v Novém Boru konalo setkání místních podnikatelů s vedením města. Pozvání na schůzku přijal i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Rychlíkové spoje ve směru na Kolín a do Rumburku se v prosinci rušit nebudou.

Na přelomu září a října proběhla na novoborské radnici první elektronická aukce. Předmětem licitace byla zakázka na dodávku nového počítačového vybavení kanceláří Městského úřadu.

Na začátku tohoto týdne přijal na radnici starosta města Jaromír Dvořák stříbrného medailistu z juniorského mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech Vojtěcha Ludvíka. Ten skvěle reprezentoval Českou republiku, město Nový Bor a domovský oddíl TJ Stadion na srpnovém šampionátu v Itálii.

Začátkem října čeká na novoborské seniory hned několik akcí, při kterých se mohou aktivně pobavit. Protáhnout tělo a zdravě si zasoutěžit budou mít možnost na novém hřišti na pétanque. To vzniklo v prostoru bývalého antukového kurtu za budovou mateřské školy v Kalinově ulici.

Desítka starostů z měst a obcí, které spadají do správního obvodu obce s rozšířenou působností Nový Bor, prošla na konci září společným školením. Starostové se na něm  učili řešit mimořádné a krizové situace.

Slavnostní vernisáží byla v úterý 27. září zahájena výstava Sklářský rod Pfohlů. Tu si mohou obyvatelé města i jeho návštěvníci v prostorách novoborského sklářského muzea prohlédnout až do konce letošního roku.

Nový Bor uspěl ve srovnávacím výzkumu týdeníku Ekonom s názvem Město pro byznys 2011. Ten již čtvrtým rokem vyhodnocuje podnikatelské prostředí v městech a obcích České republiky. V Libereckém kraji bylo v hledáčku hodnotitelů deset největších měst. Nový Bor pak v několika kategoriích obsadil přední příčky.

První  «  125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134 | 135 


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny