Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Ve středu 19. října se konalo letos již dvanácté zasedání Zastupitelstva města. Na jeho programu bylo tentokrát téměř čtyřicet bodů.

 

Město Nový Bor si i letos připomnělo Mezinárodní den stromů, který připadá na 20. října. Právě tento den proběhla slavnostní výsadba nové dřeviny v prostoru před budovou novoborského divadla.

 

Letošní slunečný podzim láká na výlety a procházky. Pohled na okolní panoramata pak turistům v Novém Boru popisují tři nové informační tabule. Město si lze od nynějška také příjemně projít a prohlédnout i za nepříznivého počasí, a to virtuálně.

Ve čtvrtek 13. října v Navrátilově sále byla veřejnosti představena Kronika Českého červeného kříže. Jejím autorem je novoborský občan a dlouholetý člen této zdravotnické organizace Josef Špachman.

Podzim s sebou nese nejen pokles teplot, ranní mlhy nebo brzké stmívání, ale také padající listí. Právě na jeho odklízení se v tomto ročním období zaměřují pracovníci Veřejně prospěšných prací.

V novoborském Městském divadle se v sobotu 15. října konal letošní závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica. O skvělé finále jubilejního desátého ročníku se postaral komorní orchestr VENTI DIVERSI ensemble, který přednesl výběr z Braniborských koncertů J. S. Bacha.

Šachisté z Nového Boru již několik let září v české extralize. Před několika týdny pak potvrdili, že se neztratí ani mezi špičkovými kluby v rámci celého kontinentu. Z Evropského klubového šampionátu, který se konal na přelomu září a října ve slovinském lázeňském městě Rogaška Slatina, si totiž novoborský G – Team přivezl bronzové medaile.

Příznivci skateboardingu a in-line bruslaři museli v několika posledních dnech své sportovní aktivity omezit. Skatepark v prostoru novoborského autobusového nádraží byl totiž z důvodu nutných oprav uzavřen. Nyní už je ale opět volně přístupný.

Nezaměstnanost a nedostatek peněz jsou problémem, který se dotýká mnoha obyvatel Novoborska. Stále více lidí řeší finanční potíže nejrůznějšími půjčkami, často se tak ale vystavují riziku dluhové pasti. Jak do ní neupadnout se mohou naučit během projektu Abeceda rodinných financí.

Obyvatelé Nového Boru mají od nynějška další možnost, jak mohou aktivně trávit volný čas. V prostoru za mateřskou školou v Kalinově ulici bylo ve středu 12. října oficiálně pro veřejnost otevřeno hřiště na petanque, a to zahajovacím turnajem tří týmů.

Městská policie v Novém Boru dbá na prevenci. Ve spolupráci s českolipskou Preventivně informační skupinou Policie ČR již několik let uskutečňuje program prevence kriminality s názvem Ajax. Ten je určen žákům druhých ročníků základních škol.

V pondělí 10. října se v Novém Boru konalo setkání místních podnikatelů s vedením města. Pozvání na schůzku přijal i ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Rychlíkové spoje ve směru na Kolín a do Rumburku se v prosinci rušit nebudou.

Na přelomu září a října proběhla na novoborské radnici první elektronická aukce. Předmětem licitace byla zakázka na dodávku nového počítačového vybavení kanceláří Městského úřadu.

Na začátku tohoto týdne přijal na radnici starosta města Jaromír Dvořák stříbrného medailistu z juniorského mistrovství světa v orientačních závodech na horských kolech Vojtěcha Ludvíka. Ten skvěle reprezentoval Českou republiku, město Nový Bor a domovský oddíl TJ Stadion na srpnovém šampionátu v Itálii.

První  «  124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny