Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Nedávný útok na dvojici mladých lidí v novoborském parku, který spáchali jejich vrstevníci či přepadení mladíka skupinou přibližně stejně starých výrostků v Arnultovicích, jsou události, jež vyvolaly mezi obyvateli města bouřlivou diskuzi. Novoborská radnice tak rozhodla, že se Městská policie ve spolupráci s Policií ČR ve své činnosti více zaměří právě na děti a mládež.

Hlavní turistická sezóna již sice skončila, v novoborskému informačním centru ale rozhodně nezahálejí. V současnosti zde návštěvníkům i obyvatelům města nabízejí dvě výstavy, fotografickou soutěž a novinky v sortimentu upomínkových předmětů.

V pátek 11. listopadu proběhl v prostoru Lesního hřbitova pietní akt, kterým byla uctěna památka válečných veteránů. Za účasti vedení města, příslušníků Československé obce legionářské, Military klubu Liberec a zástupců veřejnosti byly položeny květiny u památníků padlých v první i druhé světové válce.

 

Téměř čtyřicítka občanů a zástupců vedení města se sešla ve čtvrtek 10. listopadu na Palackého náměstí v Novém Boru, aby byla svědkem slavnostní výsadby více než dvaceti okrasných dřevin.

V minulých dnech proběhla instalace vánoční výzdoby města. Atmosféru adventu bude v centru Nového Boru opět zpříjemňovat i osvětlená lípa na náměstí Míru.

V úterý 8. listopadu se do České Lípy sjela třicítka starostů obcí a měst spadajících pod tzv. Obce s rozšířenou působností (ORP) Česká Lípa a Nový Bor. Hlavním tématem, letos již třetího společného setkání, bylo předání informací souvisejících s chystanou sociální reformou. Ta s sebou od 1. ledna roku 2012 přinese řadu legislativních novinek.

Současné příjemné podzimní počasí sice připomíná spíše končící babí léto, ale přesto už Martin na bílém koni přeci jen klepe na dveře. V nadcházejícím období se pak mohou obyvatelé města setkat s řadou změn, které se týkají zimní údržby města.

Cyklisté i pěší výletníci, kteří se vydají po turistické stezce vedoucí z Nového Boru až do německého Oybina mohou od nynějška využít zázemí areálu nového parkoviště. To bylo zprovozněno koncem minulého týdne v městské části Lückendorf.

V závěru minulého týdne se na novoborské radnici uskutečnilo oficiální vyhlášení výsledků ve sběru a třídění komunálního odpadu do pytlů s čárovými kódy. Nejpilnější sběrači pak byli za svou aktivitu oceněni místostarostkou města Stanislavou Silnou a Petrem Škopem, vedoucím oddělení technických služeb a komunálního odpadu Městského úřadu.

V pondělí 31. října proběhlo mimořádné zasedání Rady města Nový Bor. Důvodem bylo projednání bezpečnostní situace ve městě a hledání řešení, jak ji co nejrychleji zlepšit.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V prosincovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

Do Městského divadla v Novém Boru mohou lidé zajít obvykle na činohru nebo hudební představení. Od listopadu do prosince si tu ale přijdou na své i příznivci výtvarného umění.

Lidé upoutaní na vozík mají od nynějška možnost pohodlnějšího cestování. Agentura Sluníčko, která poskytuje komplexní sociální služby v Novém Boru a okolí, totiž představila speciálně upravené auto.

Netradiční expozice bude k vidění od listopadu v novoborském Turistickém informačním centru. Návštěvníci si tu totiž budou moct prohlédnout více než osmdesát dřevěných hodin kukaček.

Nové doklady totožnosti začnou platit od 1. ledna roku 2012 a budou vypadat podle nařízení Evropské unie jako platební karty. Z tohoto důvodu je pak potřeba upravit současný hardware a software, který slouží k vydávání biometrických pasů. Kvůli této změně se na Městském úřadu v Novém Boru chystá technologická odstávka pracoviště cestovních dokladů a občanských průkazů.

První  «  124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132 | 133 | 134  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny