Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Liberecký kraj od 1. ledna zavedl jízdné pro seniory ve věku nad sedmdesát let zdarma. Podmínkou pak je pořízení elektronického kupónu nazvaného Senior Pas. Jeho cena na jeden kalendářní rok je sto korun.
 

V prostorách Městského divadla v Novém Boru se ve středu 8. února od 17 hodin koná Opožděná vernisáž výstavy nazvané J.VOBRÁZKY a jiné.

Pět set návštěvníků přilákala na veřejné kluziště v Novém Boru sobotní diskotéka na ledě. Zabruslit si za doprovodu hudby pak využily všechny věkové kategorie.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V únorovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

Z koupaliště na kluziště, tak zní označení společné akce, kterou na zimní období připravilo letos poprvé město Nový Bor společně s TJ Jiskra. V pondělí 30. ledna se pak pro širokou veřejnost otevřela bruslařská plocha v areálu novoborského koupaliště.

Třetí lednový týden se na všech novoborských základních školách konaly zápisy dětí do prvních ročníků. V září pak do lavic zasedne více než sto třicet prvňáčků.

Ministerstvo vnitra České republiky v těchto dnech zveřejnilo aktuální statistiky počtu obyvatel žijících v jednotlivých obcích na území celého státu. Z údajů pak vyplývá, že k 1. lednu 2012 žilo v Novém Boru více než dvanáct tisíc lidí.

Caparti z mateřských škol v Novém Boru se učí chránit přírodu, a to ve spolupráci s Odborem životního prostředí Městského úřadu.

O uplynulém víkendu se sešli zástupci škol, studenti sklářské školy i výtvarní nadšenci z řad veřejnosti, aby si připravili masky na novoborský masopust.

Matkám s dětmi, které se nacházejí v nepříznivé životní a sociální situaci, mohli  lidé pomoci prostřednictvím novoborského DDM Smetanka. Právě tady totiž minulý týden probíhala potravinová sbírka pro Domov sv. Máří Magdalény v Jiřetíně pod Jedlovou.

Předpovědi meteorologů varující před velmi silným větrem se naplnily i v Novém Boru. Vichřice, která se prohnala městem a okolím v noci na pátek, pak zaměstnala hlavně hasiče.

Začátkem týdne zahájila v České republice tradiční Tříkrálová sbírka. Kašpar, Melichar a Baltazar zavítali i do Nového Boru.

V prostorách budovy turistického informačního centra ve čtvrtek 5. ledna zahájí výstavu dětských výtvarných prací. Ta je součástí celoroční soutěže, kterou pro základní školy pořádá Odbor životního prostředí Městského úřadu v Novém Boru. Dílka školáků s tématikou života v našich lesích si pak návštěvníci budou moci prohlédnout do pátku 27. ledna.

Rada města Nový Bor začátkem loňského prosince schválila novelu směrnice o veřejných zakázkách a postupu při nákupu dodávek, služeb a stavebních prací. Ta vstoupila v platnost 1. ledna 2012.

První  «  122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128 | 129 | 130 | 131 | 132  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny