Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Příležitost prohlédnout si svůj domov z ptačí perspektivy budou mít obyvatelé i turisté v Novém Boru v sobotu 4. srpna. Tento den se totiž mohou nad městem proletět vrtulníkem.
Tradiční a oblíbenou akci, kterou  již několik let pořádá oddíl běžců na lyžích SKI Polevsko, zhatilo během uplynulého víkendu nepříznivé počasí. V zájmu zachování bezpečnosti účastníků se tak noční výstup na horu Klíč uskuteční v náhradním termínu, a to v sobotu 4. srpna.
Pozitivní zprávy, které potěší zejména řidiče, hlásí nyní Odbor dopravy Městského úřadu v Novém Boru. Nový registrační systém totiž po předchozích vleklých problémech začal v pondělí 30. července fungovat bez potíží.
V srpnovém programu Městského kina, který byl zveřejněn například v posledním čísle Novoborského měsíčníku, došlo ke změnám. Ty se týkají promítání ve dnech 13. srpna – 15. srpna a 31. srpna.
Turisté i milovníci krásných výhledů si mohou od nynějška prohlédnout Nový Bor a okolní panoramata z nadmořské výšky 760 metrů, a to prostřednictvím svých počítačů. Na webových stránkách města Nový Bor totiž nově naleznou, kromě virtuální prohlídky města, i panoramatický pohled na jarní přírodu z místní dominanty hory Klíč.
Turistické informační centrum v Novém Boru fungovalo na jaře jako sběrné místo, kam mohli lidé nosit nepotřebná barevná víčka od PET lahví a přispět tím ke zkvalitnění života hendikepované holčičky Anetky Kráčalíkové.
Vydat se na toulky po jedinečných místech České republiky a přitom ujít jen pár kroků, tak takovou možnost nabízí od pondělka 23. července Turistické informační centrum (TIC) v Novém Boru. Tento den tu totiž zahajují výstavu fotografií cestovatele Ladislava Rennera. Ta nese příznačný název Krásná místa naší vlasti.
Město Nový Bor dne 30.6. 2012 ukončilo realizaci projektu „Cesty k sousedům“.
Nový film režiséra Tomáše Vorla  Cesta do lesa vstupuje do kin v říjnu. Diváci jednoho kina v České republice však mají možnost vidět film v předpremiéře už 25. září, pochutnají si na skvělém rautu, přivítají tvůrce a protagonisty filmu a mohou vyhrát řadu zajímavých cen.
Odbor dopravy Městského úřadu v Novém Boru je po dvoutýdenní odstávce opět v provozu.
Osvěžující drinky, hudbu a sport si mohou užít všichni, kteří zamíří v sobotu 14. července do areálu novoborského koupaliště. Koná se tu totiž Open Air Beach Party.
V městském kině v Novém Boru je možné během prázdnin zhlédnout fotografie 15.ročníku Putovní výstavy fotografií Klubu příznivců PENTAXu. Letošní výstava je zaměřena na téma: Rychlost, pohyb a volnou tvorbu. Každý z fotografů si vybral námět blízký svému srdci. Někteří zvolili portrét, jiní krajinu nebo makrofotografii.
V prostoru Hradčanského náměstí v Praze je v současnosti k vidění exteriérová  fotografická výstava s názvem Zrozeno v ohni. Ta představuje návštěvníkům z Česka i zahraničí artefakty, jež vznikly v Novém Boru během minulých ročníků Mezinárodního sklářského sympozia (IGS).
Četné bouřky, přívalové deště a krupobití kazily volno o uplynulém prodlouženém víkendu lidem na Novoborsku. Práci kvůli rozmarům počasí pak měli i novoborští hasiči.
Ve středu 11. července se opět otevírají pro veřejnost dveře vedení města. Ve své kanceláři přivítá návštěvníky z řad občanů novoborský starosta Jaromír Dvořák.
První  «  118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127 | 128  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny