Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Ve čtvrtek 13. září zaplní novoborské náměstí Míru stánkaři. Konají se zde totiž pravidelné trhy.
Na tělo, takový je název prodejní výstavy, která potrvá v Novém Boru od konce září do polovina října. Jejím námětem je pestrá škála výrobků z bižuterie, ze skla, kamene i kovu, a to od amatérských i profesionálních výtvarnic.
Stalo se již tradicí, že prostory Odboru životního prostředí Městského úřadu v Novém Boru krášlí tématická výzdoba. Tentokrát si lidé mířící sem za vyřízením svých záležitostí mohou prohlédnout pestrobarevné motýly.
Děti z Nového Boru a okolí mohou smysluplně trávit volný čas pohybem, výtvarnou činností, hudbou, četbou, vařením nebo rozšiřováním znalostí o zvířatech. DDM Smetanka totiž pro ně v tomto školním roce připravil více než dvacet zájmových kroužků s širokým tématickým zaměřením.
Během každoročních zářijových Dnů evropského dědictví (EHD) se otevírají veřejnosti brány památek, budov a prostor, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela návštěvníkům nepřístupné.
Novoborské sklářské muzeum nadále rozvíjí spolupráci se svým polským protějškem v Jelení Hoře. V rámci evropského projektu Oživení česko-polské sklářské tradice pro cestovní ruch se tak v minulých dnech zástupci města Nový Bor účastnili vernisáže v nových prostorách Krkonošského muzea.
Městské kino v Novém Boru si připravilo na některé vybrané filmy pro diváky slevy na vstupném.
Na jevišti Městského divadla v Novém Boru nastane v polovině září vysoká koncentrace stálic domácího i světového showbyznysu. Vystupovat tu totiž bude úspěšná česká travesti skupina Hanky Panky.
Sladké vzpomínky budou mít na svou premiéru ve školních lavicích prvňáčci v Novém Boru. V rámci zahájení nového školního roku jim totiž přišel popřát mnoho úspěchů starosta města Jaromír Dvořák. Ten pak malým žáčkům na uvítanou přinesl i velké kornouty plné bonbónů a cukrovinek.
Na nabitý program plný zvučných jmen se na podzim v Novém Boru mohou těšit příznivci divadla, filmu i hudby.
Víčka od PET lahví nemusejí nutně končit v kontejnerech na odpad. Barevné plastové uzávěry je totiž v Novém Boru možné odevzdávat i na Odboru životního prostředí Městského úřadu nebo v Turistickém informačním centru.
Atrakce pro děti, sportovní soutěže, vyhlídkové lety vrtulníkem, hudební produkce nebo bohatá nabídka občerstvení, to čekalo na všechny, kteří první zářijový den vyrazili do areálu novoborského koupaliště. Konala se tu totiž akce s názvem Loučení s létem.
Sklářské muzeum Nový Bor od 1. září mění otevírací dobu. Návštěvníci si nově budou moci prohlédnout zdejší expozici i během doby oběda.
Začátkem prvního zářijového týdne bude na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V novém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.
Akademický malíř a světoznámý sklářský výtvarník Ivo Rozsypal vystaví své obrazy v galerijních prostorách českolipského Vlastivědného muzea.
První  «  117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny