Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Lidé z Novoborska, kteří využívají k cestování autobus, musejí počítat s úpravami odjezdů, příjezdů i změnou tras či zastávek. Na neděli 4. března totiž připadá první letošní celostátní změna jízdních řádů.

V rozmezí od konce února do poloviny května bude na celém území státu probíhat výběrové šetření o životních podmínkách domácností v České republice. Tento výzkum organizuje Český statistický úřad (ČSÚ) a jeho smyslem je získat údaje o sociální a ekonomické situaci ve třiceti evropských zemích.

Začátkem loňského roku byl v Novém Boru zprovozněn systém předávání důležitých a praktických sdělení občanům formou krátkých textových zpráv SMS-Operátor. Tento způsob toku informací je pak pro zaregistrované zájemce k dispozici i v tomto roce zdarma.

Netradiční zpestření výuky měli děti ze ZŠ na náměstí Míru na počátku týdne. Na jejich školu totiž zavítal indický šachista světové úrovně Krishnan Sasikiran.

Týden od 11. do 18. únorem patřil v Novém Boru šachistům. Již potřetí se zde totiž konal mezinárodní šachový turnaj G-Team Open Nový Bor, který patří do prestižní série šachových turnajů Czech Tour.

Město Nový Bor pro dříve narozené připravilo v KD Bohemia Ples seniorů. Ten v úvodu zahájila místostarostka města Stanislava Silná.

 

Zápis dítěte v cestovním dokladu jeho rodiče, který byl proveden přede dnem 1. července 2011, pozbývá platnosti dnem 26. června 2012 a že od tohoto data musí mít každé dítě pro překročení hranic vlastní cestovní doklad?

Liberecký kraj od 1. ledna zavedl jízdné pro seniory ve věku nad sedmdesát let zdarma. Podmínkou pak je pořízení elektronického kupónu nazvaného Senior Pas. Jeho cena na jeden kalendářní rok je sto korun.
 

V prostorách Městského divadla v Novém Boru se ve středu 8. února od 17 hodin koná Opožděná vernisáž výstavy nazvané J.VOBRÁZKY a jiné.

Pět set návštěvníků přilákala na veřejné kluziště v Novém Boru sobotní diskotéka na ledě. Zabruslit si za doprovodu hudby pak využily všechny věkové kategorie.

V těchto dnech je na obvyklých prodejních místech k dostání aktuální vydání Novoborského měsíčníku. V únorovém čísle naleznou čtenáři zprávy z dění ve městě, praktické informace i pozvánky na řadu kulturních a společenských akcí.

Z koupaliště na kluziště, tak zní označení společné akce, kterou na zimní období připravilo letos poprvé město Nový Bor společně s TJ Jiskra. V pondělí 30. ledna se pak pro širokou veřejnost otevřela bruslařská plocha v areálu novoborského koupaliště.

Třetí lednový týden se na všech novoborských základních školách konaly zápisy dětí do prvních ročníků. V září pak do lavic zasedne více než sto třicet prvňáčků.

Ministerstvo vnitra České republiky v těchto dnech zveřejnilo aktuální statistiky počtu obyvatel žijících v jednotlivých obcích na území celého státu. Z údajů pak vyplývá, že k 1. lednu 2012 žilo v Novém Boru více než dvanáct tisíc lidí.

První  «  117 | 118 | 119 | 120 | 121 | 122 | 123 | 124 | 125 | 126 | 127  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny