Začátek HTML stránky

Městská policie oslavila pětadvacáté narozeniny

Městská policie v Novém Boru si připomněla 25 let své existence. Její vznik se datuje k 1. dubnu 1992, kdy ulice města začalo střežit prvních šest strážníků. Ve výbavě měli jen pouta, kasr a obušek. První auto, Škodu 105, s potřebnou radiostanicí dostali až následující rok. Za uplynulé čtvrt století se ale mnohé změnilo. Přibyli strážníci na dnešních 15, jejich vybavení a výstroj odpovídá moderním trendům.


„Největšími změnami procházíme posledních sedm let. Máme zrekonstruované prostory, vznikla stálá služebna pro styk s občany. Místo radiové sítě už máme digitální s využitím GPS, postupně měníme kamerový systém z analogového na digitální. Strážníci mají ve výbavě nové zbraně, kvůli jejich bezpečnosti i lepšímu zaznamenání událostí dostali osobní minikamery, pořídili jsme fotopasti a také defibrilátor. Díky přístroji a zejména profesionalitě zasahujících strážníků se povedlo v posledním půlroce zachránit dva lidské životy. Od letošního roku je naší posilou belgický ovčák Ares,“ vypočítává změny velitel novoborské městské policie Jiří Zemanec, který v jejích řadách slouží se strážníkem Josefem Pavlasem od samého počátku. 


Ale sebelepší výzbroj a vybavení by byly k ničemu bez profesionální práce lidí, kteří u městské policie pracují. Jako poděkování jim proto vedení města spolu s vedením městské policie připravili slavnostní podvečerní program, během nějž strážníci převzali památeční skleněné plakety.


„Jubileum městské policie svědčí o jejím významu pro naše město, obyvatele i návštěvníky. Kromě dohlížení na dodržování zákonů a pořádku v ulicích se velkou měrou věnují prevenci. Významné jsou jejich projekty pro ty skupiny obyvatel, které patří mezi nejvíce ohrožené, jako jsou senioři nebo děti. Spolupracují nejen s policií, hasiči i záchranáři, ale také s vězeňskou službou nebo armádou. Za uplynulých pětadvacet let tak městská policie dokázala, že se stala nezastupitelnou složkou bezpečnostního systému,“ říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák. 


Popřát k výročí přišli i zástupci organizací, s nimiž strážníci úzce spolupracují - vedoucí územního odboru PČR Česká Lípa plk. Mgr. Petr Rajt, vedoucí obvodního oddělení PČR Nový Bor npor. Bc. Milan Boček, ředitel územního odboru Česká Lípa HZS Libereckého kraje plk. Mgr. Jan Málek, velitel stanice Česká Lípa HZS Libereckého kraje mjr. Mgr. Ladislav Vakula, velitel 31. pluku radiační, chem. a biologické ochrany Liberec plk. Ing. Radek Černý, MSS a Tomáš Hnízdil z Aliance Military Club ČR.

 

 

 

Městská policie Nový Bor

 

 

 

K jubileu strážníkům popřál vedoucí územního odboru PČR Česká Lípa plk. Mgr. Petr Rajt (vlevo), starosta Nového Boru Mgr. Jaromír Dvořák a místostarostka Ing. Stanislava Silná. S historií i současností městské policie seznámil přítomné ve svém projevu velitel Jiří Zemanec. 

 

 

 

 

 

 

Starosta Jaromír Dvořák předává dárkový balíček Josefovi Pavlasovi, který je společně s velitelem Jiřím Zemancem nejdéle sloužícím strážníkem u novoborské městské policie.

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 11.04.2017 08:07
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny