Začátek HTML stránky

Město zprovoznilo záchytné kotce pro zatoulané psy

Město Nový Bor pořídilo dva záchytné kotce pro zatoulané psy. Ty nově stojí v areálu sběrného dvora ve Wolkerově ulici. Dosud strážníci vozili všechny odchycené psy do útulku v Dobranově, nyní tam skončí jen zvířata, o něž se jejich majitelé do 24 hodin nepřihlásí. Kotce město vybudovalo za téměř 70 tisíc, pečovat o umístěné psy bude externí pracovník.


„Naprostá většina nalezenců jsou psi, kteří utekli svým majitelům a ti se o ně přihlásí zpravidla během jednoho dne. Proto jsme rozhodli, že je nebudeme hned vozit do útulku, ale postaráme se o ně, než si je majitelé vyzvednou. Služba je pro občany města zdarma,“ říká starosta Nového Boru Jaromír Dvořák s tím, že zprovozněním záchytných kotců zároveň město zlepšilo systém péče o psí nalezence, o které se ze zákona musí postarat.


Město kotce pořídilo, protože městská policie nedisponuje prostory pro nalezené psy. „Museli jsme je téměř bezprostředně odvážet do dobranovského útulku. S ohledem na to, že ročně odchytíme kolem šedesáti psů, o něž se ve většině případů majitelé během pár hodin přihlásí, vyplatí se kotce nám i jim,“ vysvětluje velitel městské policie Jiří Zemanec. Strážníci budou podle dosavadní praxe zveřejňovat fotografie zatoulaných psů na webových stránkách a sociální síti. „Do útulku odvezeme jen ta zvířata, o která se nikdo v dané lhůtě nepřihlásí,“ říká Jiří Zemanec.


Psy do kotců umístí strážníci. Krmení a čištění kotců bude zajišťovat externí pracovník, který již má s městem uzavřenou dohodu o provedení práce. „Výhodou je, že bydlí v bezprostřední blízkosti, může tak zaskočit v případě nutnosti i ve večerních hodinách,“ doplňuje vedoucí odboru správy majetku Jitka Capouchová. 


Pořízení kotců a nezbytné terénní úpravy související s jejich umístěním přišly město na necelých 70 tisíc korun. „Nechali jsme vysvahovat  terén, upravit travní porost a prostor vydláždit kvůli údržbě kotců. Podařilo se nám ale ušetřit za montáž kotců, tu jsme za opožděnou dodávku měli zdarma,“ upřesňuje Jitka Capouchová.


Oproti paušálním platbám v minulosti platí od letošního roku Nový Bor soukromému útulku v Dobranově podle počtu umístěných psů. Město má již uzavřenou smlouvu i na příští rok. „Díky tomu že zatoulaný pes zůstane po 24 hodin na území města, očekáváme, že se nám sníží další náklady,“ dodává Jaromír Dvořák.

 

 

 

Záchytné kotce jsou umístěné hned u vstupu do areálu sběrného dvora ve Wolkerově ulici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 24.09.2017 19:24
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny