Začátek HTML stránky

Město Nový Bor nominovalo starostu Jaromíra Dvořáka do představenstva SVS, a.s.

Město Nový Bor nominovalo starostu Jaromíra Dvořáka na post člena představenstva Severočeské vodárenské společnosti a. s. (SVS). Rozhodli o tom zastupitelé města na svém mimořádném jednání ve středu 10. května s tím, aby aktivně hájil zájmy všech obcí a měst Libereckého a Ústeckého kraje, která jsou akcionáři vodárenské společnosti.


„Samosprávy nemají svého zástupce v představenstvu už tři roky,“ upozorňuje Jaromír Dvořák.


Ten kandiduje na člena představenstva za Hanu Moudrou, jíž v červnu skončí čtyřleté funkční období. Bývalá českolipská starostka dlouhodobě žije v Královehradeckém kraji. Za šťastnou nepovažují zastupitelé nominaci zastupitele Petra Skokana, jehož navrhlo město Česká Lípa jako svého kandidáta rovněž za Hanu Moudrou. „Respektujeme rozhodnutí České Lípy a vnímáme zkušenosti Petra Skokana z doby, kdy v minulosti působil v představenstvu SVS. Na druhou stranu je také pravidlem, že obce nominují své statutární zástupce a nikoliv „jen“ zastupitele. A s ohledem na to, že se nyní jedná o strategii pro zajištění provozu vodárenské struktury po roce 2020 a jde o projekt, který zásadně ovlivní budoucí vývoj celé společnosti, nepovažujeme nominaci českolipského zastupitele za řešení ve prospěch samospráv. Ať už kvůli procedurálním postupům, přenosu informací mezi samosprávami, tak i kontinuitě mezi nimi a vodárenskou společností,“ vysvětluje Jaromír Dvořák.   


Cílem jeho nominace je dosáhnout toho, aby zisk z provozování vodárenské soustavy z r. 2020 použila SVS na rekonstrukce majetku akcionářů, tedy obcí a měst Libereckého a Ústeckého kraje.

 

„Jak moc je to potřebné, víme z vlastní zkušenosti, kdy jsme se předloni potýkali s velkými problémy kvůli zhoršené kvalitě vody ve městě. Proto bych chtěl z pozice člena představenstva aktivně vstupovat do rozhodování společnosti, prosazovat a podporovat zájmy nejen Nového Boru a našeho regionu ale všech obcí,“ zdůrazňuje Jaromír Dvořák.

 

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 10.05.2017 21:45
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny