Začátek HTML stránky

Cyklisté mají novou cyklostezku sv. Zdislavy

Desítky cyklistů, bruslařů ale i pěších si v sobotu 6. května oficiálně vyzkoušely novou cyklostezku sv. Zdislavy. Její první tříkilometrový úsek z Nového Boru do Svoru slavnostně otevřel krajský ředitel Lesů ČR z Liberce Ludvík Řičář, starosta Nového Boru Jaromír Dvořák, starostka Svoru Kateřina Jonáková a hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

 

Jako první na novou cyklostezku vyjeli s historickými koly cyklisté v dobovém oblečení z novoborského Cyklo veteran clubu.


Investorem první části cyklostezky byl státní podnik Lesy ČR, který ji vybudoval za 13 milionů korun. Vede po bývalé silnici, která sloužila jako část lesní dopravní infrastruktury mezi Novým Borem a Svorem. „Pomůže odvést cyklisty z frekventované silnice I/13 a I/9 mezi Libercem a Děčínem. Sloužit bude výletníkům, využívat ji mohou ale denně cyklisté na cesty do práce nebo do škol mezi oběma obcemi. Využije ji také lesní technika při naší hospodářské činnosti,“ řekl krajský ředitel Lesů ČR Luděk Řičář.


Na projektu se podílejí obce Nový Bor, Svor, Cvikov, Kunratice u Cvikova, Velký Valtinov, Jablonné v Podještědí a Rynoltice. Další úsek povede ze Svoru do Jablonného v Podještědí. Po dokončení by cyklostezka měla měřit 38 km a v budoucnu má navázat na cyklomagistrálu Ploučnice, Odra-Nisa i na cyklostezku Varhany.


Starosta Nového Boru ve své řeči připomněl otevření cyklostezky z Nového Boru do Sloupu v Čechách před třemi lety. „Teď je díky pomoci Lesů ČR vybudovaná cyklostezka do Svoru. Abychom kruh uzavřeli, Nový Bor intenzivně připravuje další cyklostezku do České Lípy,“ uvedl Jaromír Dvořák.

 

 


Cyklostezce pojmenované po patronce kraje požehnal vojenský kaplan Petr Šabaka, jako první na ní vyjeli s historickými koly cyklisté v dobovém oblečení z novoborského Cyklo veteran clubu. Součástí premiéry byl i doprovodný program. Zazpívaly děti z přípravného oddělení Písklata při pěveckém sboru Camella, na trase si mohli zájemci zkusit jízdu zručnosti či zastřílet na papírového divočáka.

 

V doprovodném programu zazpívala Písklata při pěveckém sboru Camella.

 

Cyklostezce sv. Zdislavy požehnal vojenský kaplan Petr Šabaka.

 

 

FOTOGALERIE

 

 

 

 

Datum poslední aktualizace: 09.05.2017 18:28
Naposledy aktualizoval: Radmila Pokorná


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny