Začátek HTML stránky

Aktuálně z Nového Boru

Městu Nový Bor se povedlo dosáhnout průlomového rozhodnutí u vlády ČR. Ta mu ve středu 6. prosince udělila tzv. vládní výjimku, díky níž město po více než půl století získalo zpět do svého vlastnictví více než 6500 sbírkových předmětů umístěných v místním Sklářském muzeu. Sbírku, která historicky i morálně patřila městu, mělo muzeum od roku 1964 pouze zapůjčenou od státu prostřednictvím Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

 

Výdej zahradních kompostérů

Zaregistrovaní zájemci si mohou zahradní kompostéry vyzvednout v pátek 8. 12. 2017 od 10:00 do 15:30 hod., nebo v sobotu 9. 12. 2017 od 9:00 do 12:00 hod. v Nádražní ulici v budově bývalých stavebnin (lokalita Českých drah).  Kompostéry budou po dobu udržitelnosti projektu (5 let) v majetku Svazku obcí Novoborska, který je nositelem projektu placeného z evropské dotace.  Domácnosti je budou moci využívat během této doby na základě Smlouvy o výpůjčce, kterou podepíší při převzetí zahradních nádob.
 

Nabídka zaměstnání

Městský úřad Nový Bor vyhlásil výběrové řízení na pozici "Vedoucí oddělení správy technických služeb a komunálního odpadu". Přihlášky je možné podávat do 20. 12. 2017. Podrobnější informace (náplň práce, požadavky, platové podmínky) najdou zájemci ZDE.

Ani improvizované podmínky, které si vyžádala rekonstrukce náměstí Míru, neodradily stovky lidí, aby přišly první prosincový den společně zahájit advent do parku před radnicí. Zazněly vánoční koledy v podání předškoláků z MŠ Srdíčko a dětí z oddělení Písklat pěveckého sboru Camella.

 

Z technických důvodů budou na přelomu roku 2017/2018 upravené úřední hodiny na Městském úřadě Nový Bor. V pátek 29. 12. 2017 bude mít pokladna v budově „B“ (ul. B. Egermanna) otevřeno od 8:00 do 11:15 hod.. Otevírací doba úřadu je beze změny, tj. od 8:00 do 11:00 hod.. V úterý 2. 1. 2018 otevře pokladna a celý městský úřad v 9:00 hod..

Rozsáhlá rekonstrukce náměstí Míru v Novém Boru za 24,6 milionů korun se chýlí ke konci. Dělníci, kteří po pět měsíců opravovali celé prostranství, ho opustí do Mikuláše. Pro veřejnost by se mohlo otevřít 1. ledna při tradiční oslavě příchodu Nového roku spojené s ohňostrojem.

 

Převzetí místních komunikací od soukromých investorů do majetku města Nový Bor se řídí novými pravidly. Ta na svém listopadovém jednání schválili radní města. Podle nových zásad město bude jednat o odkoupení v případě, že investor zrealizoval například nejméně 75% hrubých staveb rodinných domů na svých pozemcích v dané lokalitě a 100% inženýrských sítí na hranice všech přilehlých pozemků a inženýrských sítí v komunikaci.

Na neuklizený sníh ze silnic nebo chodníků mohou obyvatelé Nového Boru upozornit na telefonním čísle 724 643 525, nebo psát požadavky na e-mail: mbezouska@novy-bor.cz. Na uvedených kontaktech přijmou veškeré podněty a dotazy k zimní údržbě komunikací na území Nového Boru a v jeho částech – Arnultovicích, Janově, Pihelu, Bukovan a Chomoutů.

 

Za zvuku koled se Nový Bor rozzáří vánoční výzdobou již v pátek 1. prosince. Malí i velcí, domácí i přespolní návštěvníci města sklářů se mohou těšit na oblíbený slet andělů, živý Betlém či ohňostroj. „Kvůli rekonstrukci náměstí Míru advent přivítáme v prostoru před městským úřadem. Otevřená budou nádvoří u praktické školy a u Sklářského muzea, kde budou umístěné stánky s řemeslnými výrobky a občerstvením,“ předesílá Ilona Rejholcová z Kultury Nový Bor, která společně s městem akci pořádá.

 

Přerušení dodávky vody – Liberecká ul.

Havárie přerušila v pátek (24. 11. 2017) od 11:00 hod. dodávku pitné vody v Liberecké ulici. Podle sdělení provozovatele vodovodní sítě SčVK, a s. by odstávka měla trvat do 15:00 hod.. Náhradní zásobování cisternami nebude zajištěno.

 

Kultura Nový Bor, s. r. o. si připravila mimořádný předvánoční dárek pro návštěvníky novoborského městského divadla. Zájemci si mohou od pátku 24. 11. do neděle 26. 11. koupit vstupenky na vybraná představení s 50% slevou.

 

Městská policie se zaměří na dodržování dočasného zákazu vjezdu v ul. Palackého.  Zde od poloviny listopadu platí celková uzavírka z důvodu rozsáhlé rekonstrukce objektu a stavby přípojek. Podle stížností ale řada řidičů nerespektuje zákazové značky, někteří dopravní značení dokonce přemisťují.  Tím ohrožují nejen sebe a svůj majetek (auto) ale také pracovníky na stavbě.  Zároveň riskují pokutu. Podle zákona o pozemních komunikacích za přemístění dopravní značky hrozí na místě sankce až 1.000 korun, ve správním řízení se částka může vyšplhat až na 300.000 korun.

Fandové do běhu na lyžích si mohou v kalendáři zaškrtnout sobotu 24. února 2018, kdy proběhne 4. ročník Lyžařského sprintu o pohár města Nový Bor v bývalém cyklistickém areálu. Sportovní klání pořádá město Nový Bor společně s oddílem běhu na lyžích SKI Polevsko. Nově bude veřejný závod pro nadšené amatéry i registrované sportovce všech věkových kategorií dvoudenní. Děti se na start postaví již v pátek 23. února.

 

 

 

Dvě výročí - rok 1939, kdy nacisté uzavřeli české vysoké školy a počátek sametové revoluce o padesát let později – si připomněli lidé a studenti v Novém Boru ve čtvrtek 16. listopadu. Při vzpomínkovém aktu, který se již tradičně konal symbolicky pod lípou na nám. Míru u lavičky Václava Havla, ve svém projevu starosta města Jaromír Dvořák zdůraznil, že svoboda a demokracie nejsou samozřejmostí.

 

Vyzkoušet si strojově upravené stopy přímo v Novém Boru budou moci běžkaři i během letošní zimy. Zhruba kilometrovou trasu si užijí na okruhu v bývalém cyklistickém areálu, vyrazit budou moci ale i po upravené cyklostezce ze sklářského města do Sloupu v Čechách.

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  Poslední


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny