Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Všechny kategorie dotazů

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, chci se zeptat, zda se po rekonstrukci vody a odpadu v ulici B.Němcové bude také měnit povrch vozovky od křižovatka ul.Česká ke škole u Lesa. Děkuji. Beneš Františe ul. B.Němcové N.Bor 12.08.2017

Zadal: Beneš František, 12.08.2017 12:40

Odpověď:

Dobrý den pane Beneši,

Město Nový Bor má v plánu změnu povrchu komunikace v ulici B. Němcové v úseku Česká – ZŠ  U Lesa – Zahradnictví Doubek. V současné době probíhají jednání o rozsahu prací a výši podílu na obnově povrchu po investiční akci SVS a.s.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, Vedoucí odboru správy majetku, 16.08.2017 09:28

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobré odpoledne, nedávno jsem tu četla dotaz týkající se keřů v okolí chodníků u Crystalexu. Nevím, zda proběhla náprava, ale zajímalo by mě, zda se bude řešit i keř, který zasahuje do silnice. Když vyjíždíte od Kauflandu, tak po pravé straně, u vily, je velký keř, přes který není vidět, zda zprava přijíždí auto nebo ne. Prosím tedy o nápravu, nerada bych, aby do mě zprava napálilo auto. Děkuji. Adéla Víšková

Zadal: Adéla Víšková, 19.07.2017 17:23

Odpověď:

Dobrý den,

ve Vámi uváděné lokalitě se jedná o výjezd od vily, která již není ve vlastnictví města a keř zasahuje do pozemku dalšího soukromého vlastníka. Na základě Vašeho podnětu bude  vlastník pozemku  vyzván k nápravnému opatření. Na výjezdu od Kauflandu  jsou rozhledové podmínky dobré. 

Odpověděl: Mgr. Petr Škop, Vedoucí oddělení STS a kom. odpadu, 24.07.2017 11:21

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den Chtěla bych se zeptat jak bude město postupovat v případě ze na nej někdo podá žalobu za újmu na zdraví, jmenovitě až někdo přijde o oko? Myslím ze to nebude moc dlouho trvat... nad závodem Crystalex u chodníku roste živý plot. Z nej vyčnívají výhonky planých růži do chodníku, někde i více než metr. Sama jsem už 2x utržila ošklivé skrabance přes nos i tvar a 1x mě to svihlo do oči. A to nemluvím o tom ze mě ty trny potrhaly šátek a halenku. Už si dávám pozor když jdu do Lidlu, ale dnes jsem vyděla pana který se podíval na vteřinu za sebe a stejně jako já, malém přišel o jedno oko. Určitě není sám. Myslím ze by bylo vhodné aby se město postaralo o bezpečnost chodníku které spravuje. Prosím dejte mi vědět kdy hodláte zjednat nápravu a aspoň zastrinhnout ty šlahouny růží které někde zasahují až do 3/4 šířky chodníku? Děkuji Lenka S.

Zadal: Lenka Salih, 06.07.2017 13:17

Odpověď:

Dobrý den,

na základě Vašeho upozornění TO OSM prověřilo stav ve Vámi uváděné lokalitě a ještě dnes  10.7. 2017 byly přerostlé růže , které zasahovaly do chodníku před firmou Crystalex a.s.,  odstraněny a chodník je nyní bezpečný. Dále dle sdělení Mgr. Škopa dojde k jednání se zástupci vlastníka předmětného pozemku a bude projednána další průběžná údržba živého plotu podél chodníku Města Nový Bor. Za způsobené potíže se omlouváme.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 11.07.2017 09:27

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, váš předpoklad, že během dubna uveřejníte nějakou informaci o dotaci na kompostéry se evidentně nesplnil. Jsou nějaké novinky teď, na konci května ? Děkuji.

Zadal: Šaroch, 24.05.2017 12:54

Odpověď:

Město Nový Bor žádalo v rámci Svazku obcí Novoborska o dotaci na pořízení kompostérů. Oficiální tiskovou zprávu město obdrželo 17.5.2017 a zveřejňuje jí v Novoborském měsíčníku a na webu města.

Svazek obcí Novoborska žádal Státní fond životního prostředí (dále jen SFŽP) o finanční podporu na pořízení kompostérů pro Novoborsko za účelem předcházení vzniku odpadů. Podle výsledků, které jsou uvedeny od 10. 5. 2017 na webových stránkách SFŽP (http://www.opzp.cz/o-programu/aktuality-a-tiskove-zpravy/na-porizeni-komposteru-schvalilo-ministerstvo-temer-300-milionu) tato žádost uspěla a pro potřeby občanů zapojených obcí budou v rámci dotačního programu pořízeny zahradní kompostéry pro uložení biologicky rozložitelných odpadů z domácností. Pro předcházení vzniku dřevitého odpadu budou pořízeny štěpkovače a drtiče přiměřeného výkonu. Celkové výdaje projektu činí 8 902 817 Kč, výše dotace EU je 85 %.

Do projektu pro získání kompostérů pro Novoborsko se zapojily následující členské obce: Krompach, Kunratice u Cvikova, Nový Bor, Okrouhlá, Polevsko, Prysk, Skalice u České Lípy, Slunečná a Svojkov.

Na Novoborsku byl velký zájem ze strany občanů, celkově si vybrané obce Svazku obcí Novoborska zažádaly v tomto kole výzvy o 1535 ks kompostérů na základě anketního průzkumu, který byl proveden v letních měsících roku 2016. Státní fond životního prostředí ČR uzavřel 30. 11. 2016 příjem žádostí, k definitivnímu vyhodnocení došlo počátkem května 2017.

Svazek obcí Novoborska nyní čeká na administrativní pokyny k odstartování realizace velkého projektu a po uzavření smlouvy o poskytnutí dotace bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele požadovaných produktů. Dodávka kompostérů do obcí proběhne pravděpodobně během podzimních měsíců tohoto roku.

Na základě ankety město požádalo o dodávku 350 ks kompostérů. Přidělování kompostérů uživatelům bude zajišťovat TO OSM. Informace budou včas zveřejněny v dostupných mediích.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 24.05.2017 14:40

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den vážení, chtěl bych se dotázat, zda někdo kontroluje různé zákazové a příkazové značky. Chodím každý den ulicí Sloupská, kde je již několik roků značka Zákaz stání, ale každý den a to celý zde stojí auta. Proto se ptám k čemu se umísťují takovéto značky, když se poté porušují a nikdo toto porušování nekontroluje. Díky J. Uhlíř

Zadal: Jaroslav Uhlíř, 11.04.2017 20:01

Odpověď:

Dobrý den,

dodržování zákazových a příkazových značek se namátkové kontroluje, samozřejmě dle možností. Většinou slouží jedna dvojice strážníků, kteří dohlížejí na celé území města Nový Bor včetně Bukovan, Horního , Dolního Pihelu a Janova. Konkrétně na ulici Sloupská byli řidiči za své přestupky již několikrát řešeni.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec, velitel Městské policie Nový Bor, 13.04.2017 08:33

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, v minulém roce jste dělali anketu, zda by byl zájem o kompostéry. Pokud by zájem byl, chtělo město požádat o dotaci. Zajímalo by mě, zda se povedlo dotaci získat. Pokud ano, budou informováni účastníci aknety nebo je nutné informace sledovat na stránkách ? Děkuji Helena Hromádková

Zadal: Helena Hromádková, 06.03.2017 12:55

Odpověď:

Dobrý den, o dotaci na kompostéry město Nový Bor žádalo v rámci Svazku obcí Novoborska. Anketní lístky sloužily jako doložení zájmu občanů k žádosti o dotaci. Předpokládáme, že bližší informace o poskytnutí dotace a přidělování kompostérů budou zveřejněny na webu města v měsíci dubnu.

Odpověděl: Ing.Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 06.03.2017 17:29

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, bylo by možné začít s úklidem ulic města od všudypřítomného štěrku? Bohužel národ český prostě koště do ruky nevezme, aby si zametl alespoň před svým domem, až na čestné výjimky samozřejmě. Mimochodem tento způsob údržby inertním posypem by mělo město přehodnotit, protože je to opravdová hrůza a je to teď v celém městě jak ve štěrkovně. Pochopím to v křižovatkách, ale proč jsou pod nánosem i menší a užší rovinaté ulice, to opravdu nechápu. V zimně to prostě trochu klouže a jak chodci tak motoristé se tomu musí přizpůsobit a zasypat celé město kamením je k ničemu. Děkuji za reakci. JF

Zadal: Jan Frydrych, 28.02.2017 12:23

Odpověď:

Dobrý den,

zimní údržba komunikací končí 31.3.2017. Od dubna bude probíhat strojový  úklid komunikací podle harmonogramu TO OSM. Inertní štěrková drť se používá k zimní údržbě dle potřeby tak, aby nedocházelo k přílišnému zasolení komunikací a chodníků a snížil se tak obsah  technické soli ve vodách a v půdě při tání sněhu a ledu. Iniciativě občanů při úklidu okolo svých nemovitostí meze neklademe, naopak si velice ceníme těch aktivních, kteří se na nás obracejí s žádostí o odvoz zametených nečistot z chodníků, což operativně zajišťujeme dle našich  kapacit.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 01.03.2017 06:52

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, opět a zase sníh, ale i tak se zeptám, proč se neodváží sníh i z různých ulic v Arnultovicích. Přijde mi, že město je jen okolo náměstí, Egermanna, Dvořákova, T.G.M. a dalších ulic okolo. Co vy na to. S pozdravem Uhlíř

Zadal: Jaroslav Uhlíř, 03.02.2017 17:40

Odpověď:

Dobrý den, TO OSM koordinuje odvoz sněhu z města tak , aby byla zajištěna možnost parkování hlavně u polikliniky( Smetanova , Dvořákova) a  přístupy do MŠ a ZŠ a centrální průjezd TGM. Dnes byly dohodnuty další lokality na odvoz sněhu a to: Wollkerova v úseku TGM – Smetanova, RH v úseku Liberecká – U Slévárny a ulice Žižkova. Město disponuje pouze omezenými finančními prostředky na zimní údržbu, proto se s odvozem sněhu v ostatních lokalitách nepočítá. Situace se bude nadále řešit operativně dle klimatických podmínek.

Odpověděl: p. Martin Bezouška, odbor správy majetku, 06.02.2017 13:06

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den,mohly by být prosím na sídlišti Rumburských hrdinů prohrnuty také chodníky napříč hřištěm ? Děkuji. Andrš V.

Zadal: Vlastimil Andrš ml., 02.02.2017 11:37

Odpověď:

Dobrý den,

po prověření stavu sněhu na sídlišti RH sdělujeme, že  chodníky ve vnitrobloku podél obytných domů  jsou odhrnuty. Chodník napříč sídlištěm  se z kapacitních důvodů neprotahuje. Děkujeme za pochopení

Odpověděl: p. Martin Bezouška, odbor správy majetku, 03.02.2017 12:36

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč je v tomto městě neustále tolerováno vodění psů bez náhubku a dokonce už i bez vodítka? Na chodníku se musí člověk neustále vyhýbat psům, kteří nejsou na vodítku, nebo mají vodítko i několik metrů dlouhé a samozřejmě žádný z nich nemá náhubek. Dle mého názoru, by měl mít pes náhubek nasazen vždy na veřejných prostranstvích (viz. zákon). Žádám tedy o pravidelnou kontrolu městskou policíí a postih majitelů psů, kteří nás nepejskaře a naše děti neustále ohrožují a obtěžují. Děkuji

Zadal: Linda Kaucka, 01.02.2017 18:37

Odpověď:

Dobrý den,

Váš podnět bereme na vědomí. Pouze chci upřesnit, že náhubek musí mít pouze psi, kteří měří v kohoutku více než 30 cm. Strážníci byli upozornění, aby věnovali  zvýšenou pozornost tomuto problému a řešili ho upozorněním majitelů psů, případně sankcemi.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec, velitel Městské policie Nový Bor, 03.02.2017 11:14

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobry den,rad bych se zeptal jestli to ze prestane snezit je duvod k ukonceni udrzby chodniku a ulic zejmena v Armnultovicich,na Hrebence a stejne tak ve vsech postranich ulicich. Je hezke ze jsou uklizene hlavni silnice ale i v postranich ulicich ziji obyvatele mesta o ktere se mate postarat. Vyjete ledovate koleje,chodniky jsou jen pro hodne zdatne,sypace zname jen z tv. Vasi pracanti v oranz vestach jsou videt jen zridka a kdyz uz tak vezou zelezo do zberny. Diky za odpoved a prosim nepiste oduvodneni jako ze podle smernic zakonu atd je vse v poradku. Dekuji Jilich.

Zadal: Petr Jilich, 23.01.2017 23:38

Odpověď:

Dobrý den,

Město pravidelně každý den projíždí dispečeři firmy AVE, která pro město provádí zimní údržbu. Po upozornění na stavy komunikací či chodníků ze strany města nebo ze strany občanů, zajedou na místo a vyhodnocují zda je potřeba posypat nebo zda je nutno nějak upravit sjízdnost nebo schůdnost.  Od posledního spadu sněhu jezdí každý den sypače po chodníkách a komunikacích jak vedlejších tak hlavních. Vámi uváděných oranžových vest máme ve městě k dispozici sotva 7 a ti denně upravují prostory okolo kontejnerů na komunální a na tříděný odpad nebo odváží odpady co nám někteří občané směle nechávají u popelnic.

Děkujeme za pochopení a přeji příjemný den

Odpověděl: p. Martin Bezouška, odbor správy majetku, 24.01.2017 09:48

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den. Dne 15.1.2017 jsem se dotazoval jak to vypadá s tou " novoborskou zříceninou " na T.G.M. Téhož dne jsem se dočetl ve Vaši zprávě o co jde a jak se bude dále postupovat. Ale nedozvěděl jsem se jméno majitele objektu. To mi nebylo do dneška zodpovězeno. Prosím odpovězte na můj dotaz. Děkuji. Beneš František

Zadal: Beneš František, 23.01.2017 15:48

Odpověď:

Město Nový Bor nevede seznam vlastníků objektů, neboť je to informace veřejně dostupná. Získat ji lze na webových stránkách „Nahlížení do katastru nemovitostí“. Jedná se o objekt č.p. 279 v k.ú. Nový Bor.

Odpověděl: Ing. Darina Měchurová, vedoucí Stavebního úřadu, 24.01.2017 09:47

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, v této rubrice se většinou řeší stížnosti a problémy. Já bych chtěla naopak poděkovat oddílu Ski Polevsko za možnost příměstského běžkování na ovále. Počasí konečně umožňuje zimní radovánky a je prima, že je máme nadosah!

Zadal: Kopčáková, 11.01.2017 07:11

Odpověď:

Dobrý den, děkujeme za pochvalu. Jsem rád, že běžkování na ovále a cyklostezce, které pro své občany zajistilo město, má tak pozitivní ohlasy a do stopy tu vyráží čím dál víc lyžařů. Běžecké trasy chceme udržovat pravidelně. Při té příležitosti bych chtěl požádat, aby lidé zbytečně nevstupovali do běžecké stopy a neničili je pro druhé. Strojová úprava trati, kterou zajišťuje Ski Polevsko, je totiž poměrně drahou službou.

Odpověděl: Mgr. Jaromír Dvořák, starosta, 11.01.2017 10:50

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Zapomněli jste,dát na začátek nového chodníku v ulici G.Svobody ceduli,že se v zimě chodník za 7milionů neudržuje.Debnár Josef

Zadal: Josef Debnár, 05.01.2017 19:38

Odpověď:

Dobrý den,

chodník v ul. Gen. Svobody byl  prohrnován podle GPS 4.1.2016 okolo 12:00 – 12:30. Dnes 6.1.2017 byl nasazen na chodník  bagr, aby byl odstraněn sníh, který byl  na chodník nahrnut zpět při údržbě krajské komunikace. V rámci zimní údržby probíhá čištění chodníků a komunikací ve všech katastrech města a vzhledem k vyššímu spadu sněhu v celé lokalitě byly předchozí 2 dny kritické. Na zimní údržbu byla nasazena veškerá technika, kterou má zasmluvněná firma k dispozici.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 09.01.2017 10:36

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

Dotaz:

Dobrý den, dnes pracovníci v oranž.vestách odstraňovali křoviny zasahující z pozemku p.Havelky, na krerý jsem se nedávno dotazovala. Bohužel jen ze strany ulice Jiráskova a ne tam v uličce U Kapličky, o co mi šlo, ale zase chápu, že ulička není jako komunikace, tím pádem se o to město nepostará. Bohužel. Rozčarováním ale bylo, že ten veškerý bordel pracovníci odváželi do lesa !! Prý to tak dostali nařízené. Nepochopím. Doufám, že z lesa to město odveze! S pozdravem Hromádková Helena

Zadal: Helena Hromádková, 19.12.2016 12:35

Odpověď:

Dobrý den paní Hromádková,

na základě Vašeho podnětu TO OSM zajišťuje ořez křovin v lokalitě Jiráskova – U Kapličky – Hřebenka. Dnes byla provedena část od Jiráskovy ulice, zítra tj. 20.12.2016 bude dokončena druhá část ve směru Hřebenka. Ořezané větve byly umístěny na kraji lesa, aby nepřekážely. Po dokončení prací v této lokalitě 20.12.2016 bude všechen biologický materiál odvezen do sběrného dvora.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 20.12.2016 07:47

Kategorie dotazu:

Městský úřad a samospráva

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny