Začátek HTML stránky

Dotazy a odpovědi

Kategorie: Městská policie

Pokud chcete položit nový dotaz na náš úřad, musíte být registrovaný uživatel. Vyhrazujeme si právo neodpovídat na vulgární, rasistické, urážlivé či jinak nevhodné dotazy. Děkujeme za pochopení.

Položit nový dotaz

Dotaz:

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč je v tomto městě neustále tolerováno vodění psů bez náhubku a dokonce už i bez vodítka? Na chodníku se musí člověk neustále vyhýbat psům, kteří nejsou na vodítku, nebo mají vodítko i několik metrů dlouhé a samozřejmě žádný z nich nemá náhubek. Dle mého názoru, by měl mít pes náhubek nasazen vždy na veřejných prostranstvích (viz. zákon). Žádám tedy o pravidelnou kontrolu městskou policíí a postih majitelů psů, kteří nás nepejskaře a naše děti neustále ohrožují a obtěžují. Děkuji

Zadal: Linda Kaucka, 01.02.2017 18:37

Odpověď:

Dobrý den,

Váš podnět bereme na vědomí. Pouze chci upřesnit, že náhubek musí mít pouze psi, kteří měří v kohoutku více než 30 cm. Strážníci byli upozornění, aby věnovali  zvýšenou pozornost tomuto problému a řešili ho upozorněním majitelů psů, případně sankcemi.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec, velitel Městské policie Nový Bor, 03.02.2017 11:14

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den,jiz nekolik mesicu marne upozornuji na ruseni nocniho klidu stekajicim psem na krizovatce Palackeho a Bozeny Nemcove z domu pana Hovorky. Chapu ze pes ma hlidat,ale steka neustale i kdyz kolem nikdo nejde a to i nekolik desitek minut v kuse. Policie uz byla nekolikrat privolana,ale zadna zmena nenastala. Nevim cim je pan Hovorka vyjimecny pro mesto ze ho nic nenuti aby tuto vec vyresil. Rad bych pozadal o odpoved jak to budete resit. Dekuji Jilich Petr

Zadal: Petr Jilich, 23.11.2016 10:58

Odpověď:

Dobrý den, předně je třeba podotknout, že štěkot psa je přirozeným projevem zvířete. Pokud se jedná o řešení sousedských sporů, jedná se o občanskoprávní řízení dle občanského zákoníku, které řeší příslušný soud. Pakliže se domníváte, že dochází k týrání zvířete, je možné se obrátit na Krajskou veterinární správu. Nejedná se tedy o rušení nočního klidu, kterého se může dopustit pouze osoba.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec, velitel Městské policie Nový Bor, 23.11.2016 14:59

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den mám dotaz ohledně ulice Lipové která se napojuje na ulici nabrezni je tam teď značka PRŮJEZD ZAKÁZÁN.Nechápu co na té značce nepochopitelné pro většinu lidí podle zákona průjezd zakázán,tak nechápu proč tam všichni jezdí.Stalo by za to se tam postavit s policejním autem a vybírat a hned jsou peníze do kasy.po ránu mezi 6hod až 9hod se nedá ani jít po této cestě kolik aut tu jezdí.Možná a asi dobrá varianta by byla hromada betonu do prostredka cesty.Bylo by dobré kdyby to policie ČR řešila.

Zadal: Lidman Jiří, 04.10.2016 20:42

Odpověď:

Dobrý den,

namátkově se ulice Nábřežní kontroluje již od 30.9.2016. Zjištěné přestupky jsou řešeny v blokovém řízení. Samozřejmě není možné v uvedené lokalitě být neustále.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec, velitel Městské policie Nový Bor, 10.10.2016 08:47

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Proč když kliknu na "On-line kamera" .. a pak ještě na "kamera na náměstí" ... se nespustí kamera ale už několik dní hláška "Uživatel toto video odstranil." ? Proč u tohoto odkazu není správná navigace když kamera je funkční a úprava by nezabrala ani pět minut ? Proč lze kameru spustit jen "skrytým" odkazem v záložce "Zastupitelstvo - Přímé přenosy - Odkaz na živé vysílání..." ??

Zadal: Karel Musil, 23.03.2016 18:33

Odpověď:

Děkuji za rychlé upozornění na nefunkční odkaz. Již je opraven a funkční.

S pozdravem

Ing. Michal Striegl

24.03.2016 13:25

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Napište mi, prosím, proč již neexistuje on - line kamera. Děkuji.

Zadal: Jana Vojtěchová, 04.03.2016 07:58

Odpověď:

Kamera existuje, ale je v poruše. Oprava je již objednaná a do týdne bude funkční.

Odpověděl: Ing. Michal Striegl, 04.03.2016 13:04

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, zajímalo by mě, jak město postupuje u majitelů pozemků, kteří se o něj nestarají, pravidelně nesekají... (min. 2x ročně). Jde mi konkrétně o pozemek vedle nás, který se už desítky let vůbec neudržuje, i když majitel na pozemku bydlí. Z pozemku se stala zarostlá džungle, náš boj se škůdci je nekonečný, protože od souseda se to neustále valí, syn je alergik a sousedovy náletové rostliny obřích rozměrů nám dělají i zdravotní problémy. Jak jsem psala, jedná se u tohoto člověka o dlouhodobý problém, již téměř 30 let. Pokud město udělí pokutu a dotyčný zaplatí, tím vše končí? Nebo se dál město stará, zda dojde k nápravě? Kdyby se ostatní sousedi nestarali o stromy a křoviny z tohoto pozemku šířící se do ulice, ulice U KAPLIČKY by byla již neprůchodná. Bude s tím konečně město něco dělat? Pokuty, pokud jsou, v tomto případě rozhodně nestačí, majitel pozemku nemá o peníze nouzi. Ale téměř 30 let mít takového souseda už je opravdu neúnosné, kor když už se to dotýká zdraví mých dětí.Konkrétně se jedná o pozemek majitele: Hřebenka 493. Již kolem roku 1990 měl být pozemek zatravněn, k čemuž nikdy nedošlo a město si to ani nezkontrolovalo. Prosím o odpověď. Děkuji. Hromádková

Zadal: Helena Hromádková, 03.09.2015 21:29

Odpověď:

Dobrý den,

zákona č. 326/2004 Sb., o rostlinolékařské péči a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění (dále jen zákon) řeší problematiku péče o pozemky v § 3 odst. 1 písm. a) zákona.

Citace ze zákona: „Fyzická nebo právnická osoba, která pěstuje, vyrábí, zpracovává anebo uvádí na trh rostliny, rostlinné produkty nebo jiné předměty, a vlastník pozemku nebo objektu nebo osoba, která je užívá z jiného právního důvodu, jsou povinni zjišťovat a omezovat výskyt a šíření škodlivých organismů včetně plevelů tak, aby nevznikla škoda jiným osobám nebo nedošlo k poškození životního prostředí anebo k ohrožení zdraví lidí nebo zvířat.“

Na základě tohoto předpisu Městský úřad Nový Bor, odbor životního prostředí, jako obecní úřad obce s rozšířenou působností příslušný dle ustanovení § 73 odst. 3 v návaznosti na ustanovení § 3 zákona na základě podnětů od občanů vyzývá písemně majitele neposekaných pozemků k nápravě stavu v termínech určených Ústředním kontrolním a zkušebním ústavem zemědělským. Termíny seče jsou rozdílné pro hospodařící zemědělce a pro fyzické osoby.
Městský úřad Nový Bor, odbor životního prostředí, jako obecní úřad obce s rozšířenou působností péči o pozemky kontroluje a na jaře obesílá informačním dopisem všechny majitele pozemků, kteří v předešlých letech neplnili tyto povinnosti.

Jakýkoliv podnět na Vámi uvedený pozemek nebyl dohledán, proto tento Váš podnět bude podkladem pro výzvu majiteli pozemku a pro další jednání.
V případě jakýchkoliv dotazů je možné se osobně, písemně či telefonicky obrátit na Městský úřad Nový Bor, odbor životního prostředí - paní Kristýnu Hovorkovou, email: khovorkova@novy-bor.cz, tel.: 487 712 440.

Odpověděl: Kristýna Hovorková, referent OŽP, 07.09.2015 07:58

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den. Chtěla bych upozornit na nebezpečí, které hrozí v jednosměrce spojující TGM kolem skladu Tesca do ulice Wolkerovy. Dvakrát již jsem byla svědkem vjezdu kamionu z druhé strany ( z Wolkerovy ulice ) od kotelny směrem k Tescu. Nevím, zda tam vjíždí záměrně, bylo to večer kolem 22 hod. Prohlédla jsem si dopravní značení. U kotelny vpravo je zákaz odbočení vlevo zakryt hustým listím břízy. Dopravní značka zákaz vjezdu, při vjezdu do jednosměrky, je pootočená, tak, že není moc viditelná ze směru od kotelny. Děkuji.

Zadal: Alena Kotková, 27.08.2015 15:25

Odpověď:

 Dobrý den, děkujeme za Vaše upozornění. Stav dopravního značení byl dnes prověřen a dne 1.9.2015 bude sjednána náprava. Pracovníci VPP provedou ořez větví v obou směrech okolo dopravního značení a značky budou lépe ukotveny a narovnány. Doufáme, že po lepším zviditelnění značek nebude docházet k najíždění kamionů do protisměru. Pokud se situace s vjížděním aut do protisměru  bude opakovat, je nutné volat na městskou policii.

Odpověděl: Ing.Jitka Capouchová, 31.08.2015 11:27

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, slyšela jsem že město odškodní lidi kteří byli nakaženi kontaminovanou vodou. Jsem bohužel jedna z nich a ráda bych věděla jestli je zpráva o odškodnění pravdivá a jak mám v tomto případě postupovat. Nastoupila jsem totiž do nové práce dne 18.8. a bojím se abych o tuto práci z důvodů své nemocenské nepřišla. Děkuji za jakékoliv informace Pospíšilová Jana.

Zadal: Jana Pospíšilová, 29.08.2015 08:04

Odpověď:

 Vážená paní Pospíšilová,

Město Nový Bor se od počátku tj. od pátku 21. 8. zapojuje do řešení vzniklé krizové situace, kterou nikterak nezpůsobilo jednoznačně aktivně, nad rámec svých povinností a cítí se všemi rodinami, které se potýkaly s nepříjemnými dopady znečištění vody a zdravotními obtížemi. Vzhledem k žádostem některých občanů o informace ve věci odškodnění či již přímým požadavkům na finanční odškodnění za postižení zdravotními problémy město Nový Bor sděluje, že v současné době odborníci stále pátrají po příčině nákazy a odpovědném subjektu. Až bude zřejmé, kdo za situaci odpovídá, mohou se občané právě na tento subjekt s žádostmi o odškodnění obracet. Informace o tom, že město odškodní nakažené lidi není v tuto chvíli pravdivá.

Odpověděl: Ing. Lenka Kazberuková, 31.08.2015 11:00

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak probíhají výběrová řízení na volná místa na našem MÚ. Zajímalo by mě, jestli všichni zájemci, kteří se přihlásí a odpovídají všem Vašim zadaným požadavkům, jsou pozváni k pohovoru. Jestliže ne, tak jak se vybírá správný kandidát? Poznáte toho nejlepšího pouze z dodaných dokumentů? Kolik lidí je v průměru pozváno k ústnímu pohovoru? Dále by mě zajímalo, kdo vybírá nové zaměstnance a kolik členů má výběrová komise? Mohu se někde dozvědět, kolik lidí se přihlásí na určité místo a kdo nakonec volné pracovní místo dostal? Děkuji za odpověď a přeji hezký den S pozdravem Lenka Opočenská

Zadal: Opočenská Lenka, 03.08.2015 14:18

Odpověď:

Vážená paní Opočenská, pokud se uvolní pracovní místo na městském úřadu, vypisuje se oznámení o vyhlášení výběrové řízení (dále jen oznámení) na danou pozici. Výběrové řízení vyhlašuje vedoucí úřadu vyvěšením oznámení na úřední desce úřadu územního samosprávného celku nejméně 15 dnů přede dnem určeným pro přihlášení uchazečů buď o jmenování do funkce vedoucího nebo uchazečů o přijetí do pracovního poměru . Je nutné zmínit, že výběrové řízení je podmínkou pouze pro jmenování do funkce vedoucího úřadu a vedoucího úředníka, vznik prac. poměru na dobu neurčitou úředníka, ale nikoliv pro tzv. neúředníka. Zaměstnanci úřadu se v této oblasti rozlišují na“ úředníky“ a „neúředníky.“ Kdo je úředníkem stanoví zvláštní právní předpis. Dále je potřeba zmínit, že městský úřad vyhlašuje výběrová řízení i na volná pracovní, místa přestože mu to zákon neukládá. V průběhu přijímání přihlášek je vedoucím úřadu jmenována výběrová komise, která je nejméně tříčlenná. Po ukončení data podávání písemných přihlášek, zasedá výběrová komise, aby otevřela, posoudila a zkontrolovala zda uchazeč předložil úplnou přihlášku a doklady a splnil požadavky stanovené územním samosprávným celkem. Je-li to nutné k posouzení, zda uchazeč splnil požadavky, je zcela na rozhodnutí výběrové komise koho pozve k ústnímu pohovoru. Žádný právní předpis územně samosprávnému celku neukládá pozvat všechny uchazeče. Po ukončení výběrová komise pořídí písemnou zprávu, do které může na požádání nahlédnout uchazeč.

S pozdravem Irena Kubešová personalistka

Odpověděl: Irena Kubešová , 07.08.2015 10:22

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, seznámím se situací. Mám od najíždění nákladních aut( celoročně z čističky, pak díky akcím na koupališti...) na chodník zničenou podezdívku plotu - vypraskanou, vyvalenou do zahrady, celý plot drží "tak tak". Samotný chodník je v dezolátním stavu s víkem od kanálu, které je po několikáté na rychlo opravené tak, aby nespadlo do samotného kanálu ( toto řešení vydrží vždy jen na chvíli). Poklop se kymácí a hrozí, že kolem někdo do něj zapadne a nebo se může stát něco chodci. Rád bych se zeptal, zda-li je ulice Ke Koupališti v plánu na rekonstrukci, nebo kdy pro který rok? Plus při rekonstrukci, může mi město při té příležitosti vypomoci/přispět/zrealizovat částečně na nový plot?

Zadal: Patrik, 29.06.2015 10:45

Odpověď:

Dobrý den,

ve středu 1.7.2015 provedeme místní šetření (dle telefonického rozhovoru) a po vyhodnocení stavu v této lokalitě se dále vyjádříme.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, 30.06.2015 08:00

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, mám technický dotaz nejen za mne, ale i další motorizovaní z oblasti Rumbur. hrdinů. Jak jistě "obec" ví a zná stav parkování v této oblasti, je stav dá se říci s počty míst k zaparkování kritický. A i přes tento stav se najdou motoristé, kteří parkují i více jak svých 5 automobilů. V rodinách jsou 3-4 auta. Dále auta bez pohybu mnoho měsíců. Nemělo by se "město" konečně rozhoupat k tomu, aby auta, která zjevně zde parkují jen, aby zabírala míst?! Nevím, zda MP průběžně kontroluje tato vozidla a upozorňuje majitele co a jak, zřejmě asi těžko ?! Ale mělo by být každé parkovací místo být zpoplatněno, alespoň symbolicky a i každý by si mohl na svoji SPZ na rok toto označené místo zakoupit. A bylo by poté zcela určitě míst dosti. Pro důchodce snad jistá úleva v částce. Děkuji za odbornou odpověď nejen mě, ale vlastně všem běžným automobilistům tohoto sídliště.... S pozdravem "Míru Zdar" Janeček Václav

Zadal: Janecek Vaclav, 22.04.2015 12:17

Odpověď:

Dobrý den,

v lokalitě sídliště Rumburských hrdinů bylo v letech 2010 – 2014 vybudováno 92 nových parkovacích míst.

Obnoveno bylo 75 parkovacích míst. V letošním roce dojde k vybudování dalších 14 nových míst pro stání.

Celkově tak bude na sídlišti k dispozici 186 parkovacích míst. V celkovém počtu nejsou započítána místa

podél chodníků.

Vzhledem k tomu, že se v současné době jedná o veřejné parkoviště, není nikdo ničím omezen, s kolika vozidly zde může parkovat a ani jak dlouho. Na sídlišti nemusí mít ani trvalý pobyt, jak často je vozidlo používáno, je pouze v kompetenci provozovatele.

Odpověděl: Ing. Miroslav Jeništa, vedoucí odboru rozvoje města a p. Zem, 23.04.2015 10:03

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, mám dotaz na ulici Špálova..myslím tu za kostelem kolem restaurace Culinaria. Auta tam stojí v obou směrech a také před vchodem do restaurace. Každý den jezdíme do DPS (pečovatel.domu) a nemůžeme kolikrát projet,jak je tam málo místa,hlavně při vjezdu k peč.domu..auta mají "zadek" v té zatáčce. Hodlá s tím někdo něco dělat,nebo se čeká,až tam někoho porazí či způsobí jinou škodu ???? Děkuji za odpověď

Zadal: Nevyhoštěná Naďa, 17.04.2015 15:44

Odpověď:

Dobrý den,

ulice Špálova je jednosměrná ulice, takže je možné stání po obou stranách ve směru jízdy, pokud zbývá pruh o šíři nejméně 3 metry. Toto výše uvedená ulice splňuje. Pokud dochází k porušení na Vámi uvedeném místě ,( nezbývají 3 m nebo překážka silničního provozu) prosím o nahlášení této situace městské policii. Strážníci dostali příkaz věnovat uvedenému místu více pozornosti. Váš podnět byl také předán k posouzení dopravnímu výboru města.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec-velitel Městské policie Nový Bor, 20.04.2015 15:08

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, ráda bych se zeptala na podmínky přidělení městského bytu, resp. zda je nutné mít trvalý pobyt v Novém Boru nebo zda stačí, když je žadatel v Novém Boru pouze zaměstnán (pracovní smlouva uzavřena před 2 lety). Děkuji za odpověď.

Zadal: Pavla Zenková, 08.12.2014 10:17

Odpověď:

Dobrý den,

přidělení bytu z majetku města se řídí vnitřní směrnicí č. 5.07 – Pravidla pro přidělování bytových jednotek v majetku města Nový Bor. Dle článku 5  této směrnice jsou základní podmínky pro uzavření nájemní smlouvy tyto:

a) zletilost žadatele

b) způsobilost k právním úkonům

c) žadatel nesmí být vlastníkem žádné nemovitosti určené k bydlení  (např. dům, byt), pokud mu závažný právní, rodinný nebo pracovní důvod nebrání v jejich řádném užívání

d) žadatel nesmí být nájemcem bytu v Novém Boru a blízkém okolí, pokud pro podání žádosti nemá závažné důvody

e) pokud je žadatel nájemcem bytu ve vlastnictví města, musí se zavázat v případě uzavření NS na nový byt k uvolnění stávajícího bytu

f) při rozhodování budou upřednostňováni občasné Nového Boru

g) bezdlužnost žadatele i spolubydlících vůči městu a jeho organizacím

Jednotlivé žádosti ke konkrétnímu bytu posuzuje bytová komise, která je poradním orgánem města, rozhodnutí o přidělení bytu přísluší Radě města Nový Bor.

Odpověděl: Ing. Jitka Capouchová, vedoucí odboru správy majetku, 08.12.2014 14:01

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč neprobíhá měření rychlosti automobilpů v ulici gen.Svobody u místní základní školy v Arnultovicích. Je zde omezena rychlost na 30km/hod, ale asi jediní chodci ji nepřekračují. To , že si sem stoupne ráno v půl osmý strážník, či pracovník na prevenci kriminality, nikoho dodržovat rychlost nedonutí. Hlavně ve večerních hodinách tu auta projíždí rychlostí zajisté vetší než je i ona 50km/h v obci povolena. A ani ty retardéry, které jsou zde umístěny přes léto řidiče zpomalit nepřinutí. Děkuji za odpověd.

Zadal: Václav Šmíd, 20.11.2014 12:32

Odpověď:

Vážený pane,

naše městská policie radarem na měření rychlosti nedisponuje, tento si pronajímáme zhruba jednou měsíčně. V ulici Generála Svobody probíhá měření téměř pravidelně, ovšem nejedná se o místo u základní školy. Místa měření rychlosti musíme mít schválena DI PČR Česká Lípa. V příštím roce na základě Vašeho podnětu požádáme o vydání souhlasu pro měření u ZŠ G. Svobody. Zároveň požádáme o součinnost při namátkovém měření DI PČR.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec-velitel Městské policie Nový Bor, 21.11.2014 07:50

Kategorie dotazu:

Městská policie

Dotaz:

Dobrý den. Ptám se: proč Městská policie stále toleruje stání a parkování v ulicích,kde je dopravní značka VJEZD ZAKÁZÁN. Projeďte si pěší zónou,zejména v odpoledních hodinách a nebudou vám stačit botičky! Děkuji za odpověď. Adamec Josef

Zadal: Josef Adamec, 11.11.2014 18:08

Odpověď:

Městská policie o tomto problému ví a také ho v rámci svých pochůzek řeší. Samozřejmě se zabývá i jinou činností a není možné, aby zde byla stále. Dále je nutné přihlédnouti k trvale bydlícím občanům v této lokalitě, někteří z nich zde mají i garáže. Nadále zajistím zvýšený dohled v dané lokalitě.

Odpověděl: p. Jiří Zemanec-velitel Městské policie Nový Bor, 14.11.2014 13:51

Kategorie dotazu:

Městská policie

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11  »  


Kontakt

MĚSTSKÝ ÚŘAD

nám. Míru 1
473 01 Nový Bor
Tel: 487 712 311
E-mail: epodatelna@novy-bor.cz


Úřední hodiny:

Pondělí: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Úterý: 8:00 - 11:00
Středa: 8:00 - 11:30, 12:30 - 17:00
Čtvrtek: neúřední den
Pátek: 8:00 - 11:00


IČ: 00260771
ID datové schránky: b7wbphv

Uživatel

  

Počasí na nejbližší dny